Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

Tohtoročný začiatok školského roka sa v priestoroch Promenádneho parku v Bardejove niesol v duchu vítania prváčikov mesta.

Tradícia vítania prvákov, ktorá sa každoročne koná pod záštitou primátora mesta, MUDr. Borisa Hanuščaka, sa ani v školskom roku 2013/2014 nezaobišla bez rozdávania symbolických zvončekov. Výnimočnosť dňa podčiarkli sprievodné podujatia, ktoré pripravilo Centrum voľného času v Bardejove, a to za spoluúčasti oddelenia kultúry MsÚ v Bardejove. Pripravené boli súťaže a tvorivé dielne, ktoré preverili šikovnosť a postreh nielen

prvákov, ale aj škôlkarov či starších žiakov. Súťažilo sa v presnom hode, fúkaní balónov, skákaní vo vreci, či v súťažiach so symbolickými názvami Chytanie zlatej rybkyIšlo vajce na vandrovku. Kto mal záujem a chuť, mohol nakresliť obrázok, alebo sa nechať skrášliť maľovaním na tvár. Tí odvážnejší sa nebáli recitovať a spievať priamo do mikrofónu. V sprievodnom programe sa predstavili speváčky Eva Sabolová (Gym. L. Stȍckela) a Lucia Mačuteková  (Gym. sv. Jána Bosca) ale aj tanečné zoskupenie zo ZUŠ Kesel v Bardejove.

Aj takýto bol tohtoročný deň vítania prváčikov v našom meste. Všetci organizátori podujatia vyslovujú želanie, aby sa celý školský rok niesol v takom príjemnom ladení, ako jeho samotný začiatok.

Najblišie udalosti

Žiadne udalosti

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám