Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

Uličky starobylého najkrajšieho historického mesta na Slovensku v závere augusta opätovne ožili netradičným ruchom obchodníkov, remeselníkov a návštevníkov. Bol to už v poradí 662. ročník historického a 42. ročník novodobého Bardejovského jarmoku.

Jarmočný týždeň už v utorok odštartoval 21. ročníkom vedeckej konferencie

  venovanej problematike mestských pamiatkových centier s hlavnou témou „Meštiansky dom – ochrana a obnova“, ktorá bola spojená spojená s medzinárodnou kontraktačno-predajnou výstavou „Bardkontakt“. Verejné priestranstvo pred športovou halou zaplnili exponáty autosalónu.

Slávnostné otvorenie Bardejovského jarmoku sa uskutočnilo vo štvrtok 22. augusta 2013 o 16.00 hodine na Radničnom námestí podpisom primátora mesta na „Jarmočnú listinu s desatorom“ za účasti prezidenta SR Ivana Gašparoviča a ďalších významných domácich i zahraničných hostí.

Viac ako 500 trhovníkov na ploche  4 800 m2 ponúkalo svoj rôznorodý spotrebný tovar, občerstvenie, typické gurmánske špeciality jarmoku, ale aj množstvo zábavných atrakcií a lunaparkov. Nechýbalo ani predstavenie tradičných ľudovoumeleckých remesiel s ukážkami tvorby a výroby v atraktívnej „Uličke remesiel“ na Radničnom námestí. Počas štyroch dní bol pripravený bohatý kultúrny program všetkých hudobných žánrov – vystúpenia folklórnych súborov, hudobných kapiel a domácich a zahraničných umeleckých telies. Milovníkov jazdy na dvoch kolesách  na  pravé poludnie sobotňajšieho dňa prišlo potešiť na Radničné námestie viac ako 300 motorkárov klubu  „Steel Roses MC Poland“ z medzinárodného zrazu motorkárov Zdynia-Regietów v Poľskej republike.

V interiéri Poľsko – slovenského domu predstavili  najkrajšie výpestky ovocia a zeleniny domácich záhradkárov a pre tých, čo sa nebáli bola  nastražená pivnica tohto domu so strašidlami.

Jedinečnú atmosféru bardejovského jarmoku v najgotickejšom meste na Slovensku si obyvatelia mesta i jeho návštevníci vychutnávali až do neskorých nočných hodín do nedele 25. augusta 2013.

Najblišie udalosti

21 jún 2024
10:00 - 22:00
Rolandové hry 2024

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám