Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

Uličky starobylého najkrajšieho historického mesta na Slovensku v závere augusta opätovne ožili netradičným ruchom obchodníkov, remeselníkov a návštevníkov. Bol to už v poradí 662. ročník historického a 42. ročník novodobého Bardejovského jarmoku.

Jarmočný týždeň už v utorok odštartoval 21. ročníkom vedeckej konferencie

  venovanej problematike mestských pamiatkových centier s hlavnou témou „Meštiansky dom – ochrana a obnova“, ktorá bola spojená spojená s medzinárodnou kontraktačno-predajnou výstavou „Bardkontakt“. Verejné priestranstvo pred športovou halou zaplnili exponáty autosalónu.

Slávnostné otvorenie Bardejovského jarmoku sa uskutočnilo vo štvrtok 22. augusta 2013 o 16.00 hodine na Radničnom námestí podpisom primátora mesta na „Jarmočnú listinu s desatorom“ za účasti prezidenta SR Ivana Gašparoviča a ďalších významných domácich i zahraničných hostí.

Viac ako 500 trhovníkov na ploche  4 800 m2 ponúkalo svoj rôznorodý spotrebný tovar, občerstvenie, typické gurmánske špeciality jarmoku, ale aj množstvo zábavných atrakcií a lunaparkov. Nechýbalo ani predstavenie tradičných ľudovoumeleckých remesiel s ukážkami tvorby a výroby v atraktívnej „Uličke remesiel“ na Radničnom námestí. Počas štyroch dní bol pripravený bohatý kultúrny program všetkých hudobných žánrov – vystúpenia folklórnych súborov, hudobných kapiel a domácich a zahraničných umeleckých telies. Milovníkov jazdy na dvoch kolesách  na  pravé poludnie sobotňajšieho dňa prišlo potešiť na Radničné námestie viac ako 300 motorkárov klubu  „Steel Roses MC Poland“ z medzinárodného zrazu motorkárov Zdynia-Regietów v Poľskej republike.

V interiéri Poľsko – slovenského domu predstavili  najkrajšie výpestky ovocia a zeleniny domácich záhradkárov a pre tých, čo sa nebáli bola  nastražená pivnica tohto domu so strašidlami.

Jedinečnú atmosféru bardejovského jarmoku v najgotickejšom meste na Slovensku si obyvatelia mesta i jeho návštevníci vychutnávali až do neskorých nočných hodín do nedele 25. augusta 2013.

Najblišie udalosti

Žiadne udalosti

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám