Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

logo googleSpoločnosť Google v spolupráci  so Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch (SACR) spustila projekt  „Slovenské Street View tipy,“ v rámci ktorého zapojí aj slovenskú verejnosť.

Do 12. marca 2013 majú slovenskí používatelia možnosť sami navrhnúť minimálne jeden a maximálne tri slovenské tipy v kategóriách: historické pamiatky a budovy, hrady, zámky a záhrady a prírodné úkazy, vyhliadky a turistické trasy.

Hlasovať môžete na hlasovacej stránke projektu tipy.naslovenskunotu.sk.

Bardejov ako mesto s bohatou historickou minulosťou, potvrdenou zápisom do UNESCO a  trojnásobným opakovaným laureátom súťaže „Najkrajšie mesto na Slovensku“ má čo ponúknuť, predovšetkým v kategórii historické pamiatky a budovy, na prezentáciu v projekte „Slovenské Street View tipy“.

A keďže v  rámci druhej fázy vznikne na základe týchto tipov konzultovaných s odborníkmi zo SACR rebríček TOP 10 lokalít, z ktorého používatelia následne v rámci verejného hlasovania (do konca marca) vyberú TOP 3 lokality pre ďalšie snímanie odporúčame Vám, milí Bardejovčania  a priaznivci nášho mesta, aby sme spoločne svojim hlasom podporili predovšetkým tieto tipy na TOP 10 lokalít:

-          Baziliku minor sv. Egídia ako národnú kultúrnu pamiatku

-          renesančnú radnicu ako stavbu reprezentujúcu prvý prejav renesancie na Slovensku,

-          mestské hradobné opevnenie ako najdokonalejšie a v súčasnosti najzachovalejšie hradobné opevnenie stredovekého mesta. 

Projekt je súčasťou celoročného programu „Google na slovenskú nôtu“ a jeho cieľom je na základe používateľských tipov a expertízy odborníkov zo SACR identifikovať ďalšie historické, kultúrne či prírodné krásy, ktoré by na mape Street View nemali chýbať. Tieto môžu v budúcnosti prilákať nových turistov a podporiť rozvoj cestovného ruchu v regiónoch. 

            Dôležitým aspektom v rámci služby Street View je ochrana súkromia. Pred akýmkoľvek zverejnením zozbieraných snímok prichádza na rad ich spracovanie pomocou špeciálnej technológie. Tá rozmazáva tváre ľudí a poznávacie značky áut tak, aby ich nebolo možné identifikovať. Aj po spustení samotnej funkcie Street View je možné veľmi jednoducho dodatočne odstrániť obrázky vďaka funkcii „Nahlásiť problém“ priamo na snímku. Na žiadosť používateľa bude možné úplne vymazať nielen jednotlivca, ale aj jeho dieťa, či auto.

            Aj takouto formou sa určite prispeje k zviditeľneniu nielen Bardejova ale aj samotného Slovenska a podpore cestovného ruchu.

Najblišie udalosti

23 feb 2024
08:00 - 17:00
Muzikál KUBO
23 feb 2024
08:00 - 17:00
MDŽ - OSLAVY SVIATKU ŽIEN
09 feb 2024
11:00 - 17:00
Vivodzeňe kačura
14 feb 2024
19:00 - 21:00
Valentínsky večer
08 feb 2024
08:00 - 17:00
JOZEF PETEJA - USMEJME SA

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám