Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

senior roka 2012Každoročne vyhlasuje Fórum pre pomoc starším ocenenie „Senior roka“. Podmienkou pre získanie titulu je viesť aktívny seniorský život zameraný predovšetkým na pomoc iným seniorom.

Aj tentoraz mesto Bardejov navrhlo svojho kandidáta a uspelo. Spomedzi viac ako 100 kandidátov z celého Slovenska na toto ocenenie bol vybratý medzi dvadsiatku tých, ktorým bol titul „Senior roka 2012“  udelený  aj obyvateľ Bardejova  pán Andrej Filip.

Oceňovanie seniorov sa uskutočnilo v pondelok 10. decembra 2012 v Zlatej sále Bojnického zámku pod záštitou verejného ochrancu práv Jany Dubovcovej a ministra práce sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera.

           

 

Pán Andrej Filip je spoluzakladateľom Klubu dôchodcov v Bardejove a dlhoročný člen  jeho samosprávneho výboru.    Je mimoriadne aktívny  pri organizovaní klubovej činnosti, člen speváckej folklórnej skupiny dôchodcov „Sami sebe“. Celé roky je „dobrou dušou“ klubového života, ochotný pomáhať, vynikajúci zabávač a rozsievač dobrej nálady. Je všade tam, kde sa niečo deje, nepozná slovo „nedá sa“. Nepotrebuje k svojmu životu tribúny ani predsednícke stoly, ale svojou prítomnosťou, večným úsmevom a dobrou náladou, ochotou a pracovitosťou je tým „lepidlom“ v kolektíve, ktoré si mnohí ani neuvedomujú.

            Od šesťdesiatych rokov sa angažuje aj v Slovenskom zväze invalidov a Únii slabozrakých a nevidiacich, kde sa snaží skvalitňovať život aj iným zrakovo postihnutým občanom.  Svojimi názormi, postojmi a radami je výrazným tvorcom verejného života.

            V súčasnosti sa s láskou stará aj o svoju nemocnú manželku a úspešne vedie domácnosť.

            Jeho dlhoročná drobná každodenná práca v prospech iných si zaslúži  úctu a ocenenie.

Gratulujeme bardejovskému „Seniorovi roka 2012“ pánovi. Andrejovi Filipovi.

Najblišie udalosti

21 jún 2024
10:00 - 22:00
Rolandové hry 2024

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám