Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

    Vzdelávacie predstavenie „Zlaté dno“, ktoré je súčasťou jesennej kampane projektu Kvalita z našich regiónov predstavia aj žiakom bardejovských základných škôl.

    Je to predstavenie protagonistov divadelného zoskupenia 3T, ktorí navštevujú mestá po Slovensku a hravou formou spoločne učia mládež ako funguje ekonomika, ako sa tvorí a rozdeľuje verejný rozpočet a prečo je dôležité platiť dane.

     Deti a žiaci sa zoznámia s informáciami, prečo kúpou domácich výrobkov z našich regiónov podporia slovenskú ekonomiku a tým aj samých seba v podobe zlepšenia zamestnanosti, lepšieho školstva, zdravotníctva, infraštruktúry... Deti sa tak naučia, že všetky povolania sú dôležité, že je potrebné veľmi dobre sa zamyslieť nad tým, čo sa rozhodnú ďalej študovať, aby neskôr v praxi našli uplatnenie.

     Celé predstavenie je postavené na princípe „škola hrou“ a formou súťaží si mladí diváci zopakujú to, čo videli a počuli v rámci tohto vzdelávacieho predpoludnia.

     V Bardejove sa podujatie  uskutoční za účasti žiakov druhého stupňa základných škôl vo štvrtok 18. októbra 2012 o 10,30 hod. v Športovej hale Mier.

     Moderátorkou podujatia bude Katka Brychtová.

Najblišie udalosti

30 apr 2024
19:00 - 21:00
OTVORENIE FONTÁN
01 máj 2024
14:00 - 21:00
MAJÁLES
23 feb 2024
08:00 - 17:00
Muzikál KUBO

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám