Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skm logoNa XIII. medzinárodnom filmovom festivale „BMECTE“ („spolu“) na Krymskej Jalte bol v kategórii „Poznávacie dokumentárne filmy“ nominovaný do hlavnej súťaže film slovenského režiséra Mgr.art. Štefan Dlugolinského „Slovenské kráľovské mestá“. Polhodinová snímka Studia D3 na festivale reprezentovala Slovenskú republiku v jednej z desiatich kategórii.

Hostia festivalu tak mohli vidieť a spoznať štyri slovenské kráľovské mestá – Bardejov, Starú Ľubovňu, Kežmarok a Levoču.

Festival „BMECTE – SPOLU“ patrí medzi najväčšie v kolíske svetovej filmovej tvorby. Organizátorom festivalu je Ruská federácia. Odborná komisia, ktorej predsedal Viktor Čeremuchin, hlavný sekretár Spolku žurnalistov Moskvy, vybrala pre jury spomedzi takmer 1500 prihlásených prác 36 diel do desiatich kategórii. Za predsedu jury bol zvolený ruský televízny žurnalista Alexej Pogrebnoj. Účasť v porote prijali osobnosti ruskej filmovej školy: Alla Surikova, režisérka,národná umelkyňa RF, Vladimír Chotinenko, režisér, národný umelec RF, Sergej Celin, herec, zaslúžilý umelec RF, Ľudmila Gladynenko, herečka, režisérka, zaslúžilá umelkyňa RF, Valerij Axadov, režisér, zaslúžilý umelec RF a Dagestanu, a ďalší význační ruskí umelci.

Na festivale sa zúčastnilo 27 krajín sveta.

 Slovenská republika sa na festivale zúčastnila v zastúpení scenáristu a režiséra Mgr.art. Štefana Dlugolinského po prvý raz

Najblišie udalosti

Žiadne udalosti

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám