Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

27. 9. 2012 si na celom svete pripomíname Svetový deň cestovného ruchu.

 V tomto roku sa oslavy Svetového dňa cestovného ruchu ponesú v duchu témy „Cestovný ruch a udržateľná energia: poháňanie udržateľného rozvoja“, ktorá zároveň korešponduje s Medzinárodným rokom trvalo udržateľnej energie pre všetkých, vyhláseným valným zhromaždením OSN.

Aj v našom meste si tento deň pripomenieme význam cestovného ruchu  a to prostredníctvom aktivit pevádzkovateľov rôznych zariadení angažujúcich sa v CR. Do tejto akcie sa zapoja Mestské turisticko-informačné kancelárie  (TIK) nachádzajúce sa v Bardejove na Radničnom námestí a v Bardejovských Kúpeľoch, ktoré okrem iného budú mať v tento deň 10 % zľavy na nákup suvenírov. Okresná  knižnica Dávida Gutgesela v Bardejove pri tejto príležitosti vyhlasuje súťaž o najexotickejšiu, najvzdialenejšiu a najstaršiu pohľadnicu. Bližšie info  TU.

Špeciálne pri tejto príležitosti bude mať Poľsko - slovenský dom v Bardejove vstup zdarma po  celý deň do výstavnej siene a do  strašidelnej pivnice, kde bude symbolické vstupné vo výške 0,10 €.

 Dotknite sa našej histórie v expozícii Šarišského múzea, kde si v tento deň môžete zakúpiť vstupenku s tretinovou zľavou. Pozrite sa na mesto z vtáčej perspektívy z veže Baziliky sv. Egídia, kde si môžete zakúpiť vstupenku s 50 % zľavou aj s obhliadkou interiéru kostola alebo si vychutnajte pohľad na historické námestie pri šálke kávy z priľahlej  kaviarne Bardfa caffe s 25 % zľavou od 9.00 -12.00 hod. Vynikajúcu presso kávu s 50 %  zľavou si  môžete v tento deň vychutnať aj v priestoroch Hotela Artin na  Fučíkovej ul. a Hotel Bardejov v blízkosti rieky Tople Vám poskytne v tento deň 20 % zľavu na ubytovanie.  Ak zavítate do Bardejovských Kúpeľov v tento deň a ste ešte nenavštívili Wellness spa v Ozóne v Bardejovských Kúpeľoch, budete mať jedinečnú príležitosť, pre všetkých návštevnikov bude v tento deň  50% zľava na vstup.

Objavte naše mesto a doprajte očiam pokochať sa krásou, ktorú vytvorili ľudské ruky v priebehu storočí. Zoznámite sa s bohatou históriou i bezprostrednou súčasnosťou mesta, ktoré patrí k najkrajším metám na Slovensku. 

Vaša návšteva bude pre nás cťou.

Bližšie informácie o ďalších možnostiach využitia tohto dňa  Vám ochotne poskytnú zamestnanci TIK.

Najblišie udalosti

23 feb 2024
08:00 - 17:00
Muzikál KUBO
23 feb 2024
08:00 - 17:00
MDŽ - OSLAVY SVIATKU ŽIEN
09 feb 2024
11:00 - 17:00
Vivodzeňe kačura

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám