Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

bj jarmok 2012 Blížiaci sa záver augusta sa v novodobej histórii Bardejova už tradične spája s udalosťou, ktorá sa stala neodmysliteľnou súčasťou kultúrno-spoločenského života v Bardejove.

Tak ako po roky minulé aj tentokrát mesto Bardejov ako jeho organizátor veľmi pozorne, citlivo a zodpovedne pristupovalo k jeho príprave.

Tohtoročného jarmoku sa zúčastní okolo 600 predávajúcich podnikateľských subjektov i jednotlivcov, ktorí budú svoj tovar ponúkať na ploche zhruba 12 tisíc štvorcových metrov vrátane takmer 80-tich zábavných atrakcií, ktoré patria patria ku koloritu jarmoku.

Bude sa predávať  odevný  a bytový textil, hračky, bižutéria, kozmetika, výrobky z kože, obuv či suveníry, ale napríklad aj včelie produkty.

Návštevníkov bude určite opäť lákať tradičná Ulička remesiel osemdesiatimi remeselníkmi zo Slovenska, Čiech a Poľska.  

Už po 20. krát bude v Športovej hale kontraktačno-predajná výstava Bardkontakt, na ktorej sa bude prezentovať zhruba dvadsiatka spoločností.

Medzi sprievodné podujatia dvadsať rokov  tiež patrí odborná konferencia s medzinárodnou účasťou venovaná problematike mestských pamiatkových centier.

Samozrejmosťou bude aj bohatý kultúrny program, ktorého prevažná časť bude na Radničnom námestí.

            Organizátori veria, že tak ako po minulé roky, aj tohto roku bude jarmočné chvíle sprevádzať pohoda, stretnutia s priateľmi, oddych i zábava, chvíle, ktoré dajú aspoň na pár dní zabudnúť na každodenné starosti, a že to budú okamihy, z ktorých budete čerpať silu a energiu ešte dlho po ich doznení.

Najblišie udalosti

19 apr 2023
19:00 - 22:00
Panikári
12 máj 2023
19:00 - 22:00
Tublatanka 40rokov
17 apr 2023
19:00 - 22:00
PACHO – Zbojník z Hybe
12 mar 2023
18:00 - 21:00
Galavečer ocenených

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám