Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

fontana_1Ukončením tejto veľkolepej stavby vzniklo na okraji Mestskej pamiatkovej rezervácie miesto pre dokonalý relax občanov mesta. Fontána umiestnená v tesnej blízkosti vzrastlej zelene oddeľujúcej dopravnú komunikáciu vytvára vlastnú klímu mestského parku a v horúcich letných mesiacoch  poskytuje nielen pre mamičky s deťmi miesto oddychu a relatívneho kľudu.

Aj študujúca mládež  a starší občania tu nachádzajú esteticky upravený priestor pre prechádzky a odpočinok. Súčasťou parku je 60 ks pohodlných parkových lavičiek, na ktorých sa dá tráviť voľný čas.

Samotná fontána je vybavená 43 kusmi paralelne zapojených samostatných výstrekov a jedenou kombinovanou oddelenou ružicou, ktorá dotvára príjemné prostredie v tesnej blízkosti Archívnej bašty hradobného opevnenia, kde môžeme nájsť prípadné občerstvenie. Samostatne umiestnenú výstrekovú ružicu obohacuje 12 ks farebných svietidiel a pri výstreku s farebným prevedením tvoria malebné zákutie mostom oddelenej časti fontány. Fontána bola tohto roku spustená do plnej prevádzky od 04. 04. 2012, aby spríjemnila občanom a širokej turistickej verejnosti aj čas Veľkonočných sviatkov.

Estetický a kultúrny dojem novej fontány dotvára 92 kusov farebných svetelných bodov, ktoré v kombinácii s 12. melódiami šírenými prostredníctvom 8. ks reproduktorov každý deň vo večerných hodinách poskytujú pre občanov mesta a návštevníkov tejto lokality nezabudnuteľný kultúrny zážitok. Výška výstreku vody je riadená automatickou signalizáciou sily bočného vetra, aby sa minimalizovalo vystrekovanie vody do okolia fontány. Aj keď je voda v nádrži fontány denne mechanicky čistená a chemicky upravovaná, jej čistotu zabezpečuje nepretržitý prietok cez jednu filtračnú jednotku. Počas programovej hudobnej prezentácie tento proces čistenia vody znásobujú ďalšie dve samostatné filtračné jednotky.

fontana_2

Pre udržanie čistoty v predmetnom parku je na 44 stĺpoch parkového osvetlenia umiestnených 19 kusov malých odpadových košov. Areál parku je v správe Bardejovského podniku služieb Bapos, mestského podniku Bardejov. Dennú technickú prevádzku fontány a čistenie parku zabezpečujú zamestnanci podniku.

Fontána pracuje v hlavnom prezentačnom režime riadenom počítačovou jednotkou v čase od 14,00 hod. do 22,00 hod. v hudobnom dvojskladbovom prevedení, odstupňovanom v polhodinových intervaloch.

fontana_3

Najblišie udalosti

19 apr 2023
19:00 - 22:00
Panikári
12 máj 2023
19:00 - 22:00
Tublatanka 40rokov
17 apr 2023
19:00 - 22:00
PACHO – Zbojník z Hybe
12 mar 2023
18:00 - 21:00
Galavečer ocenených

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám