Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

logo_googleOd 11.4.2012 začal Google v 19 mestách na Slovensku vrátane Bardejova realizovať Projekt Street View. Street View je jednou z najvyužívanejších  funkcií na Mapách Google a je dostupnou už vo viac ako 30 krajinách na svete. Vďaka tejto funkcii sa môžu používatelia virtuálne preniesť na rôzne miesta a overiť si, kde sa nachádzajú hotely, obchody alebo reštaurácie, ktoré plánujú navštíviť, čo by určite malo viesť aj k rozvoju cestovného ruchu.

Tento verejnosťou dlho očakávaný projekt bolo možné rozbehnúť až po rokovaní s Úradom pre ochranu osobných údajov SR, keďže dôležitým faktorom pri zbere fotodokumentácie je ochrana súkromia. Pred akýmkoľvek zverejnením zozbieraných snímok dochádza k ich spracovaniu a pomocou špeciálnej technológie sa tváre ľudí a poznávacie značky budú rozmazávať tak, aby ich nebolo možné identifikovať a chránilo sa tak ich súkromie. Aj po spustení samotnej funkcie Street View je umožnené veľmi jednoduché dodatočné odstránenie obrázkov vďaka funkcii „Nahlásiť problém“ (Report a problem) priamo na snímku.

Cieľom tohto projektu Googlu je zachytiť historicky a kultúrne dôležité mestá a lokality na Slovensku v podobe panoramatických fotografií, ktoré neskôr pribudnú na Mapách Google. Zber fotodokumentácie zabezpečujú špeciálne upravené automobily, ktoré budú jazdiť len na verejne dostupných priestranstvách. Informácie o tom, kde sa autá pohybujú, sú dostupné na stránkach google.sk/streetview. Funkcia Street View je okrem iného dostupná aj pre Google Earth ako aj pre Mapy Google na mobilných zariadeniach

Najblišie udalosti

07 okt 2023
19:00 - 22:00
KLIMAKTÉRIUM 1
28 sep 2023
19:00 - 21:00
SILNÉ REČI - STAND UP
14 nov 2023
18:00 - 21:00
Na srdci mi hraj
07 sep 2023
08:00 - 17:00
Výstava Naiva Art Kult_ Srbsko

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám