Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

bardejov_posterPred rokom svojim hlasovaním rozhodli účastníci ankety na webovom portáli www.slovakregion.sk o tom, že mesto Bardejov bolo najkrajšie mesto na Slovensku za rok 2010.            V poradí za Bardejovom skončili druhý Prešov a tretí Senec.

Koncom uplynulého mesiaca opäť prišla mimoriadna správa o tom, že titul Najkrajšie mesto Slovenska za rok 2011 podľa výsledkov tohtoročnej ankety patrí opäť kráľovskému  mestu, ktoré je  zapísané v Zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO a je to náš Bardejov.

Podľa  oficiálnych  výsledkov,  zverejnených   na portáli vyhlasovateľa ankety  v konečnom umiestnení miest, patrí Bardejovu prvé miesto s 35 491 odovzdanými hlasmi, na druhom mieste je mesto Štúrovo s rozdielom v počte hlasov 8 228 a tretí Trenčín dostal 22 922 hlasov.

Aj touto cestou Magistrát mesta Bardejov vyslovuje poďakovanie za všetky hlasy, ktoré dostalo mesto Bardejov od jeho občanov, návštevníkov a obdivovateľov.

Súťaž o Najkrajšie mesto a obec Slovenska na tomto webovom portáli prebiehala od 1. apríla do 31. októbra 2011, kde  po registrácii sa mal možnosť do nej zapojiť každý, kto má prístup na internet a mohol svoj hlas odovzdať ľubovoľnému slovenskému mestu,  či obci.

Najblišie udalosti

21 jún 2024
10:00 - 22:00
Rolandové hry 2024

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám