Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

Mestský úrad – oddelenie sociálne, bytové a zdravotníctva usporiadalo už 7. ročník Olympiády seniorov o putovný pohár primátora mesta. Šesťčlenné družstvá z bardejovských zariadení pre seniorov, denných centier, Jednoty dôchodcov, Združenia kresťanských seniorov a po prvý raz aj z družobnej Českej Lípy sa stretli 8.9.2011 v areáli ZpS TOPĽA, aby si zmerali sily v rôznych športových disciplínach.

Dobrá nálada, súťaživý duch, spolupatričnosť ku skupine, ale predovšetkým zmysel pre humor sprevádzal celý športový deň. Všetky disciplíny boli podfarbené povzbudzovaním „svojich“ a výbuchmi smiechu. Dokonca sa do fandenia zapojili aj detičky zo susednej materskej školy. Všetci seniori podávali výborné  športové výkony. Dokázali, že ani po duševnej stránke nezostarli a vtipnými veršovačkami komentovali svoje aktivity z celého dňa.

V tomto roku bolo najúspešnejšie družstvo z Denného centra v Bardejove a získalo Putovný pohár primátora mesta. Výhercov a všetkých účastníkov  osobne   dekoroval a ocenil  primátor MUDr. Boris Hanuščak.

Priatelia z Českej Lípy  boli nadšení atmosférou tohto už tradičného podujatia pre bardejovských seniorov a tešia sa na ďalšie ročníky. Krásny deň, kedy sa stretli priatelia pri športovaní s hudbou, humorným slovom a dobrým jedlom  má veľkú odozvu u seniorov mesta. Tešíme sa na ďalšie ročníky.

Najblišie udalosti

18 aug 2024
10:00 - 22:00
KAUFLAND DETSKÝ FESTIVAL
22 aug 2024
08:00 - 23:30
51.BARDEJOVSKÝ JARMOK
09 júl 2024
08:00 - 23:00
32. ORGANOVÉ DNI J.GREŠÁKA
26 jún 2024
16:00 - 17:00
GALÉRIA NAIVA ART KULT

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám