Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

bazant_kinematograf_2011Kinematograf sa zastaví  v Bardejove 27. júla a počas 5 dní do 31. júla 2011 v Bardejove premietne každý večer od 21.30 hod. jeden celovečerný filmy a krátke predfilmy. V stredu začne filmom "Marhuľový ostrov", v ktorom sa odohráva podmanivý príbeh ženy skúšanej životom, plný vášne, krutostí osudu a nespútanej lásky. Príbeh sa odohráva na južnom Slovensku, na samote ukrytej v marhuľových sadoch a pri spolužití ľudí rôznych národností na juhu Slovenska.

Štvrtkový večer bude patriť filmu premietanému na viacerých významných medzinárodných festivaloch po celom svete (Wiesbaden, Linz, Toronto)  "Nesvadbovo", kde možno ožije východoslovenská dedina Zemplínske Hámre, ktorá pomaly, ale iste vymiera. Starosta obce sa snaží dať dokopy miestnych tridsiatnikov, ktorí zostali na ocot prostredníctvom rôznych ponúk – nemalá finančná odmena za každé novonarodené dieťa, nabáda miestnym rozhlasom na plodenie detí a nakoniec usporiada zoznamovací večierok. Snímka si kladie otázku, či si jeho hrdinovia nájdu konečne životných partnerov.

Piatok v Bardejove ožije filmom najúspešnejšieho českého režiséra Jána Svěráka "Kuky sa vracia". Je to dobrodružný i poetický rodinný príbeh, v ktorom hlavnú úlohu preberajú hrdinovia zo sveta detskej predstavivosti. Keď šesťročnému Ondrovi trpiacemu astmou vyhodia jeho milovanú hračku – ružového plyšového medvedíka Kukyho, začne v jeho fantázii ožívať. Film je jedinečným dielom, ktoré netradične kombinuje hraný a animovaný príbeh, je plný akčných scén a vtipných dialógov. Svojím zameraním na rodinné publikum oslovuje detského i dospelého diváka zároveň. Film získal na udeľovaní českých výročných filmových cien získal tri České levy.

V sobotu kinematograf premietne trpkú komédiu "Občiansky preukaz", ktorá sleduje osudy štvorice dospievajúcich mladíkov, ich priateľov, lások a rodičov od okamihu, ako v pätnástich rokoch dostanú občiansky preukaz, až do chvíle, kedy sa v osemnástich snažia uniknúť vojne a pokúšajú sa získať modrú knižku. Film reflektuje dobu, ktorú majú ešte mnohí v čerstvej pamäti. Krátko po premiére v Čechách i na Slovensku sa stal diváckym hitom. Získal cenu divákov z Festivalu českých filmov Finále Plzeň a na Slovensku získal na udeľovaní výročných filmových cien Igric tvorivú prémiu v oblasti hraného filmu pre kiná za kameru (Martin Štrba).

Odpovede na otázky: chcete vedieť, či je možné preliezť squashovou raketou? alebo koľko štvorlístkov musíte nazbierať, aby ste prekonali rekord? koľko musíte zjesť párkov, aby ste v tom boli najlepší? a kam až sa dá zájsť na rotopede? ponúka film "Najväčší z Čechov", ktorý bude premietaný posledný deň kinematografu, v nedeľu.

Podľa organizátorov je   zmena programu vyhradená a časy začiatkov predstavení sú len orientačné, premietať sa začína krátko po zotmení. Predstavenie sa nekoná v prípade nepriaznivého počasia, predovšetkým za silného vetra.

Letný Bažant Kinematograf (Bazant „Cinemas on Wheels“) je originálny kočovný (travelling) typ „open-air kina“, ktorý zasahuje celé Slovensko.

Bažant Kinematograf svoje predstavenia realizuje z dvoch štýlových retro-autobusov typu Škoda RTO, ktoré sú prispôsobené na profesionálnu kinoprojekciu. Premieta sa z autobusu na mobilné kino plátno, ktoré sa rozkladá približne dvadsať metrov pred autobusom. Diváci sedia vonku medzi autobusom a plátnom.

Najblišie udalosti

02 jún 2023
08:00 - 21:00
1.ročník Medového festivalu
01 jún 2023
08:00 - 17:00
MDD

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám