Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

multikult_plener_bjOd pondelka 13. 6. 2011 na Radničnom námestí je počuť ťukot sochárskych a kamenárskych dlát, hukot motorových píl a ticho maliarskeho zachytenia okamihu.

Umelci z miest bývalého stredovekého združenia Pentapolitana ( Bardejov,Levoča,Prešov, Sabinov a Košice)  prezentujú nielen svoje kamenosochárske, drevorezbárske a maliarske umenie, no zároveň týmto deklarujú svoju kultúrnu spoluprácu týchto miest aj v 21. storočí.

Odborným garantom tohto plenéra je bardejovský výtvarník Mikuláš Lovacký  a témou plenéra je epitaf ako spomienka, pamiatka, umelecký skvost i artefakt.

Organizátorom podujatia je Komunitná nadácia v Bardejove s podporou Ministerstva kultúry SR v rámci projektu Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013 – program Pentapolitana.

 

Časť z vytvorených umeleckých diel multikultúrneho plenéra po jeho ukončení a poplénerových výstavách v Bardejove a Košiciach,  bude  umiestnená  natrvalo na verejných priestranstvách   v Bardejove.

Plenérové stretnutie na Radničnom námestí potrvá ešte do nedele 19. 6. 2011, kedy bude ukončené kultúrnym podujatím pre verejnosť s vystúpením hudobných skupín (Slnovrat, Vandráci a rómska skupina Sandróza).

Najblišie udalosti

19 apr 2023
19:00 - 22:00
Panikári

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám