Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

modry_gombikOd pondelka 16.mája do nedele 22. mája 2011 sa uskutoční už po siedmykrát celonárodná dobrovoľná finančná zbierka  - Týždeň Modrého gombíka 2011.

Ide o pravidelnú celonárodnú zbierku, ktorú organizuje Slovenský výbor pre UNICEF v uliciach slovenských miest na pomoc najzraniteľnejším deťom v rozvojových krajinách, ktoré trpia podvýživou, nedostatkom zdravotníckej starostlivosti, deťom bez prístupu k vzdelaniu, či deťom sužovaným ozbrojenými konfliktami a prírodnými katastrofami.

Tohtoročný výťažok zo zbierky bude určený – na podporu vzdelania deťom v Južnom Sudáne. Zo Slovenska podporíme projekt zameraný na obnovu starých škôl, budovanie nových škôl, dovybavenie škôl vodnými a sanitačnými zariadeniami, vyškolenie učiteľov. Projekt je tiež zameraný na podporu vzdelávania dievčat.

Zbierku budú vykonávať poverení dobrovoľní koordinátori – dobrovoľníci UNICEF, centrá voľného času, Informačné centra mladých, Mládežnícke a detské parlamenty miest, školy a ďalší dobrovoľníci. Prispievať bude možné do pokladničiek UNICEF, zaslaním prázdnej SMS alebo vkladom/prevodom na účet 2629726297/1100, variabilná symbol 0311.
Zbierka je povolená Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky.

Najblišie udalosti

Žiadne udalosti

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám