Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

Oficiálny dátum osláv, 21. február pripomína vznik Svetovej federácie asociácie turistických sprievodcov (WFTGA) z roku 1985. Organizácia v súčasnosti združuje viac ako 150 000 kvalifikovaných sprievodcov z 53 krajín sveta. Slovenská spoločnosť sprievodcov cestovného ruchu (SSSCR) je člen WFTGA od roku 2004 a od tohto roku organizuje aj podujatia pri príležitosti Svetového dňa sprievodcov.

 

Cieľom tohto podujatia je prezentovať prácu profesionálnych sprievodcov CR a priblížiť obyvateľom a turistom históriu a kultúru miest. Popri prezentácii a popularizácii svojej práce v laickej verejnosti sú turistickí sprievodcovia v istom zmysle aj veľvyslanci miest, regiónov a krajín. WFTGA preto prišla v roku 1990 s myšlienkou, že obyvateľom miest, v ktorých sprievodcovia žijú a pracujú, ponúkne približne v deň jej založenia možnosť spoznať svoje mesto s bezplatným výkladom sprievodcu.

Aj v našom meste bude mať široká verejnosť možnosť už po siedmy krát zúčastniť sa tohoto podujatia a pripomenúť si tak tento významný deň, ktorý pre Vás organizuje Turisticko-informačná kancelária v Bardejove.

 

Stretneme sa 19.februára 2011 o 14,00 hod  pred TIKom na Radničnom námestí č.21

 

Bližšie informácie a pozvánka tu:

http://www.tik-bardejov.sk/images/stories/UVODNA_NOVA/UVODNA2011/ssssscrtik.pdf

Najblišie udalosti

Žiadne udalosti

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám