Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

V stredu (6.4.2022) sa v priestoroch medzi bytovými domami na sídlisku Obrancov mieru (D8) konalo odovzdanie staveniska nového inkluzívneho ihriska. Detské ihrisko a mobiliárje určený pre všetky vekove kategorie. Cieľom tejto iniciatívy je podporiť fantáziu a socializáciu deti. Nosnou témou ihriska sú lode, tématika sa odráža na najvýraznejších prvkoch, ktoré pozostávajú z dvoch lodí.

Hlavným materiálom hracích prvkov je agátove drevo. Povrchova úprava bude tvorená nátermi v prírodných odtieňoch, ktoré nechajú vyniknúť prirodzenú štruktúru dreva, farebne dotvorenie prvkov je možne v odtieňoch modrej, šedej farby. Farebne je možné dotvoriť spodné časti lodí. Rôznymi odtieňmi napríklad modrej farby sa môžu jednoducho výtvarne znazorniť vlny.

Zámerom je vytvoriť ihrisko, ktoré bude esteticky zakomponované do prostredia a nebude v ňom pôsobiť rušivo.Primátor Boris Hanuščak spolu s poslancami za daný volebný obvod (p. Krok, Petruš, Hanko a Ferková) za prítomnosti viceprimátorky Evy Hudákovej a zodpovedných vedúcich MsÚ nielen protokolárne stavenisko odovzdali spoločnosti, ktorá ako víťazná vzišla z verejnej obchodnej súťaže, ale pozreli si aj ďalšie problematické lokality, ktoré si vyžadujú aktuálne riešenia.   

 

 

Zverejnil: Marek Duleba, 2022-04-08, 15:49  marek.duleba@bardejov.sk

Najblišie udalosti

12 máj 2023
19:00 - 22:00
Tublatanka 40rokov
17 apr 2023
19:00 - 22:00
PACHO – Zbojník z Hybe
05 feb 2023
19:00 - 21:00
Už ti nikdy nenaletím

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám