Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

NarcisTento piatok (16. apríla) prebehne na Slovensku ďalší ročník „Dňa narcisov“, ktorý každoročne vyhlasuje Liga proti rakovine. Hlavným zmyslom tejto dobrovoľnej finančnej zbierky, ktorá sa uskutoční už po 14-krát, je pomoc ľuďom s onkologickým postihnutím. Tých na Slovensku každým rokom značne pribúda, pričom veková hranica prejavenia sa ochorenia klesá stále do nižších ročníkov.

 

Svoju solidaritu s chorými môžu ľudia vyjadriť viacerými spôsobmi: zakúpením si živého alebo symbolického narcisu v podobe odznaku od dobrovoľníkov z radov študentov, ktorí sa v ten to deň budú pohybovať v uliciach mesta, poslaním SMS-správy v hodnote 1 eura na číslo 848 (v termíne do 20. apríla), prípadne prispením priamo na účet zbierky.

 

Tohtoročný „Deň narcisov“ sa bude v Bardejove niesť aj v podobe benefičného koncertu, ktorý sa so začiatkom o 18. hod. uskutoční v koncertnej sále Základnej umeleckej školy (ZUŠ) Michala Vileca. Na tomto koncerte, ktorý pripravila bardejovská pobočka Ligy proti rakovine, Mesto Bardejov prostredníctvom oddelenia kultúry MsÚ a ZUŠ M. Vileca, sa predstaví prvá „slovenská superstar“ Katka Koščová a bardejovská pop-rocková skupina DIP.  Svojím vystúpením program koncertu obohatia aj žiaci a pedagógovia ZUŠ M. Vileca a ZUŠ Kesel z Bardejova. Projekt mediálne podporila Bardejovská televízna spoločnosť a občianske združenie Art Bard. Vstupné na koncert je dobrovoľné, ako výraz vďaky bude každý návštevník odmenený narcisom.

Najblišie udalosti

23 feb 2024
08:00 - 17:00
Muzikál KUBO
23 feb 2024
08:00 - 17:00
MDŽ - OSLAVY SVIATKU ŽIEN
09 feb 2024
11:00 - 17:00
Vivodzeňe kačura

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám