Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

Žijeme neradostnú dobu: obmedzenia v súvislosti s ochorením COVID-19 nám určite neuľahčujú bežný život, a tento fakt bude zrejme ešte vypuklejší počas nadchádzajúcich sviatkov. Tie by mali byť o pokoji, harmónii, o radosti a – darčekoch. 

Bohužiaľ, aj v našom meste sú rodiny, ktoré sa nie vlastnou vinou dostali do ťaživej životnej situácie, a nadchádzajúce Vianoce asi nebudú tými najšťastnejšími...

Samospráva Bardejova však myslí aj na takéto prípady: dnes preto rozdala do 22-och rodín ovocie i poukážky na nákup oblečenia a potravín v celkovej hodnote skoro 5 000 €. Gesto bolo  možné uskutočniť vďaka mestským obchodným spoločnostiam, ale aj vďaka sociálnemu oddeleniu mestského úradu, ktoré po konzultácií s ostatnými úradmi pracujúcimi v tejto oblasti, po zrelej úvahe a posúdení, určilo príjemcov tohto daru. Ide o smutné príbehy spolu 26 detí a ich náhradných rodičov, o príbehy, ktoré píše sám život.

Boli by sme radi, ak by tento náš skromný dar bol prijatý ako výraz zmiernenia ich neutešenej situácie. Uvedomujeme si, že to nenahradí  ľudské teplo a pohodu, ale dúfame, že aspoň z časti prispeje k pokojnému priebehu nadchádzajúcich najkrajších sviatkov roka – sviatkov Vianoc.

 

Zverejnil: Marek Duleba, 2021-12-14, 15:45  marek.duleba@bardejov.sk

Najblišie udalosti

Žiadne udalosti

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám