Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

Zrejme každý bude súhlasiť s konštatovaním, že žijeme neľahké časy. Pandémia koronavírusu sužuje naše mesto, našu krajinu i celý svet. Spoločnosť s ňou bojuje najlepšie, ako vie – čas však určite ukáže, že to nebol márny boj !

Jednými z tých, ktorí v tomto úsilí odvádzajú namáhavú prácu sú zdravotníci. Prácu, ktorá je často na hranici možného, ktorá vyčerpáva fyzicky i duševne, ktorá zráža z nôh a nesmierne bolí. Samospráva si túto ich obetu cení, vníma ich každodenné nasadenie a odhodlanie pomáhať a zmierňovať pandémiu, ich rozhodnosť i odvahu.

Dnes, 18. novembra 2021 v predpoludňajších hodinách odovzdala samospráva dar NsP sv. Jakuba v Bardejove určený práve tým jej zamestnancom a pracovníkom, ktorí v neľahkej dobe pandémie Covid – 19 zvádzajú boj takpovediac „v prvej línii“.

Ovocie, vody i sladkosti vrátane figúrok Mikuláša určite nenahradia skutočné ohodnotenie úsilia zdravotníkov, ale – ako pri odovzdaní daru povedal primátor mesta Boris Hanuščak – „hádam aspoň trocha zmiernia ten nesmierny tlak, ktorému sú všetci vystavení. Je to aj prejav toho, že samospráva je vždy pripravená pomôcť tam, kde je to nevyhnutné“.

Gesto samosprávy ocenilo aj vedenie nemocnice – podľa slov jej riaditeľa Mariána Petka bude tento dar v najbližších hodinách distribuovaný a určite poteší.

 

Zverejnil: Marek Duleba, 2021-11-18, 12:42  marek.duleba@bardejov.sk

Najblišie udalosti

23 feb 2024
08:00 - 17:00
Muzikál KUBO
23 feb 2024
08:00 - 17:00
MDŽ - OSLAVY SVIATKU ŽIEN
09 feb 2024
11:00 - 17:00
Vivodzeňe kačura

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám