Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Štátna tajomníčka ministerstva dopravy a výstavby SR Katarína Bruncková, v sprievode svojho poradcu Michala Vicáňa dnes absolvovala pracovné stretnutie v Bardejove. Na pôde samosprávy ju prijal primátor Boris Hanuščak, prítomný bol aj poslanec MsZ Stanislav Soroka.

Po krátkom zastavení v priestoroch úradu si zúčastnení osobne pozreli objekty, ktoré má samospráva v úmysle v súčinnosti a za pomoci štátu pretvoriť na objekty prinášajúce novú kvalitu života. Medzi ne aj objekt bývalej krajinskej nemocnice, či areál futbalového štadióna, vrátane kúpaliska. Témou však bolo aj ďalšie rozširovanie siete cyklotrás, pričom určených tak na cykloturistiku, ako aj na cyklodopravu.

Väčšina projektov je pripravená, samospráva je veľmi agilná v snahe získavania mimorozpočtových zdrojov : toto ocenili aj obaja predstavitelia ministerstva.

Témy, o ktorých sa na dnešnom stretnutí hovorilo, a ktoré boli s pochopením prijaté by v prípade realizácie - aj vďaka Plánu obnovy - výrazným spôsobom zvýšili atraktivitu mesta, dali ďalší impulz rozvoju cestovného ruchu a v neposlednom rade zvýšili kvalitu života obyvateľov Bardejova.

 

Zverejnil: Marek Duleba, 2021-11-08, 18:14  marek.duleba@bardejov.sk

Najblišie udalosti

12 máj 2022
17:00 - 17:00
VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ - WACLAW BUGNO /PL/
19 máj 2022
19:00 - 22:00
Zdena Studenková - One woman show

 

sms informacie

 

ukrajina

 

norske fondy

 

partnerske mesta

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturny mesacnik

 

kultura

 

covidTEL

 

kulturaAPP

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám