Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

 Pandémia Covid-19 otriasla celým svetom, zmenila zo dňa na deň životy mnohých ľudí a absolútne paralyzovala mnoho odvetví. Výnimkou nie je ani kultúra. Všadeprítomný koronavírus pozatváral všetky dvere a zmenil spôsob nášho života.

Oddelenie kultúry MsÚ pomyselne otvorilo „dvere do kultúry“ v našom meste a v nedeľu 23. mája zorganizovalo úvodný spomienkový koncert na nášho rodáka a skladateľa európskeho významu – Bélu Kélera. Koncert sa konal v Obradnej sieni MsÚ za prísnych hygienických opatrení, na ktorom sa predstavilo Československé komorné duo v podaní pianistky Zuzany Berešovej a huslistu Pavla Burdycha.

Toto spomienkové koncertné podujatie bolo venované k 200. výročiu narodenia B. Kélera, ktoré sa žiaľ pre covid pandémiu nepodarilo v minulom roku zrealizovať. V programe zazneli prevažne skladby od majstra B. Kélera, doplnené Uhorskou fantáziou (op. 45) od Franza Lehára. Československé komorné duo opäť predviedlo svoju vysokú profesionalitu a perfektnú súhru naplnenú širokou škálou emócií a vitalitou. Už teraz sa môžete tešiť na ďalšie pripravované koncerty v rámci B. Kélera v podaní kvalitných umelcov.

Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a mesto Bardejov.

 

Zverejnil: Branislav Mochnacký, MsÚ Bardejov, 27.5.2021, email: branislav.mochnacky@bardejov.sk

Najblišie udalosti

Žiadne udalosti

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám