Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

Pacienti s týmto vrodeným krvácavým ochorením majú dnes lepšiu perspektívu do života

Hemofília je nevyliečiteľné ochorenie, ktoré sa prejavuje poruchou zrážanlivosti krvi. Na Slovensku žije s týmto ochorením viac ako 600 pacientov, a až tretina z nich sú deti. 

Vďaka modernej vede a pokroku v medicíne môžu dnes hemofilici žiť kvalitný a plnohodnotný život, a majú čoraz lepšiu perspektívu do budúcnosti. Aj to je odkaz Svetového dňa hemofílie, ktorému v kalendári každoročne patrí 17. apríl. Hoci ide o zriedkavé ochorenie, práve tento deň je príležitosťou poukázať na život pacientov s hemofíliou a vyjadriť im podporu a spolupatričnosť. Slovenské hemofilické združenie, ktoré na Slovensku zastupuje ľudí s hemofíliou, v tento deň iniciuje nasvecovanie viacerých významných budov a monumentov v rôznych regiónoch Slovenska načerveno.

Na túto iniciatívu reagovala aj samospráva Bardejova a v sobotu 17. apríla, večer od 20.00 do 20.15 hod. „zaodela“ svoje dominanty do červenej farby. Spolu s Grasalkovičovým palácom v Bratislave, či Dómom svätej Alžbety v Košiciach sa tak pripojila k odkazu tohtoročného Svetového dňa hemofílie.

Zverejnil: Marek Duleba, 2021-04-17, 20:49  marek.duleba@bardejov.sk

Najblišie udalosti

21 jún 2024
10:00 - 22:00
Rolandové hry 2024

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám