Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

Dnes dopoludnia opätovne formou videokonferencie zasadal Mestský krízový štáb (MsKŠ). Závery zasadnutia sa dajú zhrnúť do dvoch bodov:

-vzhľadom na vývoj epidemiologickej situácie v školských zariadeniach (stúpajúci trend pozitívne testovaných), kde je samospráva zriaďovateľom prijal MsKŠ rozhodnutie od zajtrajšieho dňa, t.j. od štvrtka 18. februára prejsť na dištančnú formu vzdelávania v Základnej škole na Wolkerovej ulici. Do karantény takisto prechádzajú ďalšie triedy v materskej škole na Komenského ulici 24 a v materskej škole na Nábrežnej ulici. Tento postup bol konzultovaný s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva a rozhodnutie bolo prijaté aj na základe jeho odporúčania,

-z iniciatívy samosprávy a v tesnej súčinnosti s Nemocnicou s poliklinikou sv. Jakuba v Bardejove sa pripravuje vakcinácia (očkovanie) pedagogických zamestnancov škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. Momentálne intenzívne komunikujeme s NsP sv. Jakuba, n.o. Bardejov a pripravujeme detaily očkovania, ktoré by sa malo konať tento víkend, 20. a 21. februára t.r. vo Vakcinačnom centre nemocnice. Hneď, ako budú dohodnuté všetky detaily očkovania o jeho podrobnostiach vás budeme včas informovať.          

-zároveň odporúčame tým, ktorí sa chcú, alebo potrebujú testovať na COVID-19, aby využili kapacity odberných miest, ktoré nie sú zriadené samosprávou, a na území mesta je ich niekoľko. Na niektoré sa dá prihlásiť aj prostredníctvom online rezervácie.

 

Zverejnil: Marek Duleba, 2021-02-17, 12:15  marek.duleba@bardejov.sk

Najblišie udalosti

21 jún 2024
10:00 - 22:00
Rolandové hry 2024

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám