Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

Testovať sa v Bardejove bude v sobotu a nedeľu (23.-24.1.2021) od 07.00 hod. do 19.30 hod. s dvomi krátkymi hygienickými a jednou dlhšou obedňajšou prestávkou (13.00 – 14.00 hod.).

V záujme bezproblémového zvládnutia dvojdňového procesu testovania na COVID-19 bolo v Bardejove zriadených dovedna 20 odberných miest (OM) na 13-tich odberných stanovištiach. Tie – až na malé výnimky – kopírujú rozmiestnenie, ktoré bolo aplikované pri jesennom celoplošnom testovaní. Novinkou oproti minulosti je možnosť online rezervácie odberu na konkrétny dátum a čas: táto možnosť sa týka ôsmich odberných miest. Takto nastavená rezervácia by mala zamedziť, resp. znížiť na minimálnu úroveň čakanie v radoch, a tým aj vytvorenie istého komfortu pre obyvateľov mesta. Odozvy na zavedenie tejto novinky sú vyslovene pozitívne, o čom svedčí aj fakt, že k včerajšiemu dňu (štvrtok, 21.1. k 15.00 hod.) sa zaregistrovalo viac ako 3,5 tisíc obyvateľov. Pre tých, ktorí z rôznych dôvodov nevyužijú možnosť rezervácie bude slúžiť aplikácia odbernemiesta.sk, na ktorej budú priebežne aktualizované údaje o množstve čakajúcich na odber na jednotlivých odberných miestach. Tento portál samospráva využila aj pri ostatnom, jesennom testovaní a tento spôsob informovania sa osvedčil.

Vzhľadom na krátkosť času na prípravu testovania, ako aj so zreteľom na snahu samosprávy o maximálny komfort obyvateľov nášho mesta pri samotnom procese testovania, a so zreteľom na enormnú snahu eliminácie všetkých prípadných nepriaznivých dopadov vás chceme poprosiť o pochopenie a zhovievavosť, najmä v prípade online rezervovania. Chceme  však ubezpečiť, že celý proces budeme bedlivo monitorovať a prípadné korektúry operatívne implementovať do praxe – zároveň budeme o všetkých zmenách aktuálne informovať.    

Chceme taktiež požiadať všetkých, ktorí sa rozhodnú ísť sa cez víkend otestovať na COVID-19, aby boli zodpovední voči sebe i ostatným, aby dodržiavali prijaté opatrenia a obmedzenia a aby boli tolerantní: iba takto sa budeme môcť zaradiť medzi tie mestá, v ktorých bude testovanie bezproblémové.

 

Zverejnil: Marek Duleba, 2021-01-22, 08:12  marek.duleba@bardejov.sk 

Najblišie udalosti

23 feb 2024
08:00 - 17:00
Muzikál KUBO
23 feb 2024
08:00 - 17:00
MDŽ - OSLAVY SVIATKU ŽIEN
09 feb 2024
11:00 - 17:00
Vivodzeňe kačura

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám