Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

Predvianočné obdobie je tradične časom, kedy mnohí z nás častejšie myslia na svojich blízkych. Už teraz sa všetci tešíme na to čarovné obdobie, keď sa celá rodina spoločne stretne pri štedrovečernom stole.

Možno tento rok pomenej, ale aj tak sa snažíme pripraviť aspoň malé darčeky, ktorými chceme obdarovať našich blízkych. Nie každý má však možnosť prežiť tieto nádherné sviatky spolu so svojou rodinou, lebo mnohí už nikoho blízkeho nemajú, alebo majú príbuzných, ktorí žijú vo svete ďaleko od domova. Práve na túto skupinu osamelých seniorov je orientovaný celoslovenský projekt s názvom KOĽKO LÁSKY SA ZMESTÍ DO KRABICE OD TOPÁNOK?

Tento projekt sa rozbehol už minulý rok na sociálnej sieti a založila ho pani Janka Galátová. Jeho cieľom je potešiť počas Vianoc čo najviac seniorov, ktorí sa cítia osamelí a opustení a od nikoho neočakávajú žiadny darček. Minulý rok  sme v Kultúrno-turistickom centre v Bardejove nestihli začiatok tohto projektu  a tak náš dračí tím zorganizoval v Bardejove samostatnú zbierku pod názvom Dráčikova vianočná pošta, do ktorej nám okrem darčekov od individuálnych darcov prispela krabicami aj celoslovenská koordinátorka zbierky pani Paula Jančošeková.

V Dráčikovej vianočnej pošte sa nám podarilo vyzbierať 65 krabíc, ktorými Ohniváčik v mene všetkých darcov obdaroval seniorov v sociálnom zariadení na Wolkerovej ulici, ale aj 25 osamelých seniorov priamo u nich doma. Moment úprimného prekvapenia a vďaky starkých, ktorí to vôbec nečakali, bol pre celý organizačný tím neopakovateľným zážitkom a najväčším predvianočným darom. Vianoce sú opäť o niekoľko týždňov tu a projekt Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok sa rozbehol aj tento rok. Zapojil sa do neho aj Dráčik a jeho tím z Kultúrno-turistického centra v Bardejove, ktorí by aj tento rok chceli potešiť čo najviac osamelých starkých. Sami to však nedokážu a preto pozývajú aj všetkých Vás.

Pridajte sa do celoslovenskej zbierky a potešme čo najviac osamelých seniorov, vyčarme im úsmev a radosť na tvári. Veď najkrajší pocit pre človeka nie je dostávať, ale dávať. Naplňte teda krabicu niečím voňavým sladkým, slaným, teplým, niečím na čítanie, pribaľte pozdrav, list a kopec lásky. Krabicu prineste na zberné miesto, ktorým je Kultúrno-turistické centrum, Radničné námestie 24, Bardejov v čase od 23.11.-6.12.2020. Vaše darčeky odovzdá dráčik starkým v domovoch sociálnych služieb a spoločne im tak pripravíme o čosi krajšie Vianoce. Bližšie informácie o projekte nájdete na internetovej stránke www.kolkolasky.sk, alebo na FB Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok.

 

Zverejnil: Marek Duleba, 2020-11-19, 10:32  marek.duleba@bardejov.sk

Najblišie udalosti

05 dec 2023
15:00 - 18:00
Oslavy Mikuláša 2023
07 jan 2024
19:00 - 22:00
KOLLÁROVCI a DESMOD
11 dec 2023
19:00 - 22:00
Darček
29 nov 2023
19:00 - 21:00
Vánoce s Lucii Bílou

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám