Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

Dnes (29.10.) predpoludním v Bardejove opätovne zasadal mestský krízový štáb (MsKŠ ), ktorých sa venoval plneniu skôr prijatých opatrení v súvislosti s pripravovaným plošným testovaním na COVID-19.

Ako bolo skonštatované, aj na základe skúseností, ktoré samospráva získala pri pilotnom testovaní v meste a okrese Bardejov uplynulý víkend sa dá predpokladať, že testovanie sa uskutoční bez nejakých vážnejších excesov či už hygienicko-epidemiologického, alebo bezpečnostného charakteru: vyvíjame maximálne úsilie, aby tomu tak aj bolo. Všetky odberné miesta sa podrobili kontrole a boli zástupcami kontrolného orgánu schválené, v súčasnosti sa pripravujú zmluvy na výkon práce dobrovoľníkov - administrátorov, ktoré by si jednotliví dobrovoľníci mali prevziať v priebehu zajtrajšieho poludnia.

Odberné miesta budú pripravené začať svoju činnosť v stanovenom termíne, pri plnom personálnom zabezpečení.

Samospráva opäť vyzýva obyvateľov k ústretovosti, pochopeniu a trpezlivosti - aj keď realizujeme všetky úkony, ktoré by mali zabezpečiť hladké a bezproblémové testovanie, veľa bude záležať aj od uvedomelosti a zodpovednosti ľudí.

Sme však presvedčení, že tak, ako sme zvládli pilotné testovanie pred týždňom, rovnako úspešne zvládneme aj to nadchádzajúce.

 

Zverejnil: Marek Duleba, 2020-10-29, 12:29  marek.duleba@bardejov.sk       

Najblišie udalosti

21 jún 2024
10:00 - 22:00
Rolandové hry 2024

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám