Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

Dnes (26.10.) opätovne zasadal mestský krízový štáb, ktorý sa zaoberal riešením aktuálnych otázok v súvislosti s pandemickou situáciou, i v súvislosti s ukončeným testovaním v meste a okrese Bardejov.

Na základe dostupných víkendových informácií, ako aj informácií z pondelkového rána prijal niekoľko opatrení, ktoré by v prípade ich aplikácie do praxe mali zmierniť dopady COVID-19 v podmienkach samosprávy.

V oblasti školstva: od dnešného dňa sú v karanténe po jednej triede v materskej škole na ul. Komenského 47 a v materskej škole na Gorkého ulici, od dnešného dňa sú kvôli pandemickej situácii uzavreté dve škôlky - na sídlisku Vinbarg a Pod Vinbargom. Od zajtra budú v karanténe jedna trieda v materskej škole Nový Sad, a taktiež jedna trieda v materskej škole na ulici Nábrežnej.

V oblasti odpadového hospodárstva sme kvôli aktuálnej situácii s infikovanými nútení obmedziť na neurčitý čas vývoz biologicky rozložiteľného odpadu, ako aj na neurčito preložiť jesenné upratovanie (pristavovanie veľkoobjemových kontajnerov). Takisto až do odvolania je uzavretý zberný dvor. Sme si vedomí toho, že takéto opatrenie nie je populárne, že možno vyvolá nevôľu, alebo zníženie komfortu obyvateľov, ale inej možnosti nemáme, a preto vás chceme požiadať o pochopenie a trpezlivosť. Chceme podotknúť, že vývoz a likvidácia tuhého komunálneho odpadu bude pokračovať v bežnom režime.

V oblasti sociálnych služieb je situácia stabilizovaná, klesajú čísla infikovaných a osôb v karanténe vo všetkých zariadeniach, čo je isto potešujúce konštatovanie. Sme radi, že najohrozenejšiu skupinu obyvateľov sa nám podarilo vďaka včasnej intervencii a ráznym opatreniam ochrániť, aj keď úplne eliminovať nebezpečenstvo sa zrejme nedá. Na základe poznatkov z uplynulých dní mesto pristupuje k zriadeniu novej služby pre seniorov nad 70 rokov (podrobnosti v prílohe).

V oblasti samosprávy: mestský úrad aj naďalej pracuje v režime videovrátnika, to znamená, že preferovaná je komunikácia prostredníctvom e-mailov, resp. telefonátov. Chceme na minimum znížiť priamy kontakt zamestnancov s klientmi, v záujme ochrany všetkých. O tomto spôsobe vybavovania záležitostí občanov sme informovali v jednej z predchádzajúcich správ.

 Napokon - mestský krízový štáb bude zasadať vždy podľa potreby, vždy však vtedy, ak sa vyskytnú nové skutočnosti, ktoré by akýmkoľvek spôsobom moli ohroziť obyvateľov Bardejova.

A na záver to najzaujímavejšie - výsledky víkendového testovania !

Mesto Bardejov: dovedna testovaných 15 149 osôb, z nich bolo 438 pozitívnych

Okres Bardejov: dovedna testovaných 48 320 osôb, z nich bolo 1569 pozitívnych

 

 Zverejnil: Marek Duleba, 2020-10-26, 15:03  marek.duleba@bardejov.sk 

Najblišie udalosti

19 apr 2023
19:00 - 22:00
Panikári
12 máj 2023
19:00 - 22:00
Tublatanka 40rokov
17 apr 2023
19:00 - 22:00
PACHO – Zbojník z Hybe
12 mar 2023
18:00 - 21:00
Galavečer ocenených

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám