Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

Vážení spoluobčania,

milí Bardejovčania,

máme za sebou prvý deň testovania v našom meste.

Aj napriek prvotným problémom, aj napriek čakaniu na otvorenie odberných miest, nedostatku či absencii certifikátov a zdravotníckeho personálu si dovolím tvrdiť, že sme ho zvládli excelentne.

Chcem sa preto poďakovať predovšetkým občanom Bardejova za ich ohľaduplnosť a rozvážnosť: aj napriek dlhému čakaniu v radoch, zime a chladnému počasiu ste prejavili obdivuhodnú trpezlivosť – veľmi pekne Vám všetkým ďakujem ! Poďakovanie patrí najmä zamestnancom regionálneho úradu verejného zdravotníctva, ktorí sú viac ako pol roka v plnom 24 hodín trvajúcom nasadení, za pochodu riešia podstatné problémy súvisiace s pandémiou, sú „v prvej línii“ – bez ich aktívnej účasti by celý projekt testovania nezaznamenal takú nekonfliktnosť.

Veľké poďakovanie patrí príslušníkom Armády Slovenskej republiky, zdravotníckemu personálu, ktorý operuje či už v nemocnici, alebo v zariadeniach sociálnych služieb, dobrovoľníkom, príslušníkom Policajného a Hasičského a záchranného zboru, Mestskej polícii, riaditeľom a zamestnancom všetkých základných škôl a všetkých mestských organizácii, ktorí zabezpečujú priebeh a technické zázemie samotného testovania, od navážania materiálu zo štvrtka na piatok v nočných hodinách, až po jeho zabezpečenie, vrátane riešenia priebežných problémov od piatka do nedele.

Permanentné zasadnutia krízového štábu, neustály telefonický kontakt, monitorovanie situácie, prijímanie rozhodných a potrebných rozhodnutí, stála komunikácia zabezpečili, že najmä počas včerajšieho prvého dňa testovania sa podarilo vyriešiť všetky sporné otázky, a Bardejov a jeho obyvatelia si zasluhujú absolutórium, uznanie, rešpekt a obdiv ! Nebyť príslušníkov mestskej polície, mestského podniku BAPOS, spoločnosti Ekobard, Bardejovskej televízie a ďalších mestských spoločností, bez osobnej zaangažovanosti riaditeľov škôl a štatutárov inštitúcií, v objektoch ktorých sa testovanie realizuje by sme to nezvládli.

Vám všetkým, ktorí ste sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na tom, že prvý deň testovania v Bardejove má visačku najvyššej kvality úprimne a z celého srdca ďakujem !

MUDr. Boris HANUŠČAK

primátor Bardejova

 

Zverejnil: Marek Duleba, 2020-10-24, 14:00  marek.duleba@bardejov.sk 

Najblišie udalosti

Žiadne udalosti

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám