Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

Dnes dopoludnia zasadala v priestoroch Okresného úradu v Bardejove Bezpečnostná rada okresu (BRO) v súvislosti s chystaným pilotným testovaním na COVID-19: to sa bude konať už tento víkend, presnejšie od piatka do nedele v troch okresoch na Orave a v Bardejovskom okrese.

Rokovania sa okrem zástupcov štátnej správy a samosprávy zúčastnili aj predstavitelia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), Policajného zboru (OR PZ) a ministerstva obrany (MO SR).

MO SR predstavilo svoje požiadavky na samosprávu, pričom mnohé detaily ešte nie sú dopracované do realizovateľnej úrovne. Rokovanie sa nieslo vo vecnom a konštruktívnom duchu, mnohé z nastolených otázok boli zodpovedané, niektoré otázky však ešte ostali bez odpovede. Pre krátkosť času na prípravu však existuje obava, či sa podarí avizovaný cieľ, ktorý testovanie sleduje splniť.

V nadväznosti na to zasadol aj Mestský krízový štáb (MsKŠ), ktorý sa snaží tieto požiadavky pretaviť do realizovateľnej podoby na úrovni samosprávy Bardejova. Podrobnosti aj s reálnym plánom realizácie budú známe najneskôr zajtra popoludní a budeme o nich, samozrejme, informovať.

 

Zverejnil: Marek Duleba, 2020-10-20, 16:03  marek.duleba@bardejov.sk 

Najblišie udalosti

Žiadne udalosti

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám