Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

Aj keď dlhodobá pandemická situácia spôsobila výrazné obmedzenie organizovania kultúrno-spoločenských podujatí, pripravilo Mesto Bardejov na záver letných prázdnin sériu troch koncertov, ktoré oslovili rôznorodú skupinu poslucháčov.

Najskôr to bol blues-rockový piatkový večer v podaní skupiny B.P.M. v komornom prostredí „Horného hradu“ na Rhodyho ulici s príjemným posedením a veľmi špecifickou, jedinečnou atmosférou, „v ktorých tradícii chceme aj do budúcnosti pokračovať.

Zrušený koncert Montany band s hosťami, ktorý sa kvôli nepriazni počasia minulú nedeľu neuskutočnil sa podľa vývoja počasia a najmä v závislosti od avizovaných epidemiologických opatrení ešte pokúsime zorganizovať“, uviedol vedúci odboru kultúry a školstva René Semanišin.

Kultúrny „predĺžený“ víkend potom pokračoval jedinečným vystúpením fenomenálneho klavírneho virtuóza Jozefa Hollého, ktorý sa v priestoroch synagógy stretol s mimoriadnou odozvou. Príjemným osviežením počas horúcej nedele bolo podvečerné vystúpenie dychovej hudby Nováčanka z Košíc v Promenádnom parku.

 

Zverejnil: Marek Duleba, 2020-09-01, 13:03  marek.duleba@bardejov.sk 

Najblišie udalosti

21 jún 2024
10:00 - 22:00
Rolandové hry 2024

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám