Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

V pondelok 27. júla prijal primátor Bardejova Boris Hanuščak J.E. veľvyslankyňu Írskej republiky na Slovensku pani Hildegard Ó Riain, ktorú sprevádzali jej dve dcérky. Pani veľvyslankyňa trávi v týchto dňoch dovolenku v našom meste a jej návšteva bola skôr zdvorilostnou, než pracovnou – koniec koncov o tom svedčí aj sprievod jej dvoch dcér, ktoré sa ešte iba učia slovenčinu.

V neformálnom rozhovore potvrdila známy fakt, že Bardejov je úžasným mestom, kde sa snúbi história so súčasnosťou a pobyt v našom meste si pochvaľovala, čo horlivo potvrdili aj jej dve dcéry. Využila ponuku primátora a spolu s riaditeľom Poľsko-slovenského domu Marcelom Tribusom ml. si nenechala ujsť podrobnejšiu prehliadku Bardejova vrátane jeho zákutí, ktoré bežný turista zrejme nemá možnosť navštíviť.

J.E. pani Hildegard Ó Riainová pred pôsobením na Slovensku pracovala v blízkovýchodnom oddelení na Ministerstve zahraničných vecí a obchodu. V rokoch 2006 až 2009 bola zástupkyňou vedúceho írskej misie na Slovensku. V rokoch 2009 až 2012 bola zástupkyňa riaditeľa Divízie vývojovej spolupráce na Ministerstve zahraničných vecí a obchodu kde bola zodpovedná za spoluprácu v oblasti občianskej spoločnosti a volebného pozorovania. V rokoch 2012 až 2017 pracovala na rôznych postoch v Stálej misii Írska pri EÚ.

 

Zverejnil: Marek Duleba, 2020-07-27, 14:17  marek.duleba@bardejov.sk 

Najblišie udalosti

Žiadne udalosti

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám