Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

Na základe záverov a odporúčaní zo zasadnutia Mestského krízového štábu, ktoré sa uskutočnilo minulý týždeň začal dnes mestský podnik Bapos s dezinfekciou verejných priestranstiev na sídlisku Poštárka, kde žije prevažná časť obyvateľstva, patriaca medzi  marginalizované skupiny.

Po dezinfekcii na tomto sídlisku, kde žije približne 1400 ľudí sa pracovníci Bapos-u presunuli k nákupnému stredisku Centrum a dezinfikovali aj ulicu Dlhý rad, pričom aplikácia postreku bude postupne pokračovať aj v iných častiach mesta: najmä tam, kde je predpoklad vyššej koncentrácie ľudí, ale napríklad aj na zastávkach MHD.

 Aplikovaný roztok – 2%-tný chloramin – nie je pre zdravie obyvateľov nebezpečný a netreba sa obávať prípadného poškodenia zdravia. Takéto dezinfekcie sa budú aplikovať minimálne nasledujúce dva týždne – o ich ďalšom použití sa rozhodne na základe dosiahnutých výsledkov, pričom vyhodnocovať ich bude krízový štáb. Samospráva Bardejova iniciatívne pristúpila aj k ďalšiemu kroku – oslovila správcovské spoločnosti, ktoré na území mesta spravujú bytové a nebytové priestory s odporúčaním, aby obdobnú dezinfekciu aplikovali aj v bytových domoch (najmä v ich spoločných priestoroch), ktoré spravujú.         

DSC_1207.jpg

Zverejnil: Marek Duleba, 2020-03-30, 13:00, marek.duleba@bardejov.sk

Najblišie udalosti

Žiadne udalosti

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám