Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

V sobotu (7.3.2020) dopoludnia zasadal mestský krízový štáb v súvislosti s hrozbou šírenia koronavírusu na Slovensku. Cieľom zasadnutia bolo prijať preventívne opatrenia v súvislosti aj s tým, že končia školské prázdniny a nie je vylúčené, že mnohí žiaci a ich rodičia navštívili počas ich trvania miesta a mestá, kde je už ochorenie zaznamenané a potvrdené: koniec – koncov ide aj o okolité štáty.

Opatrenia budú realizované v niekoľkých smeroch: pôjde o zvýšenie informovanosti občanov mesta o tom, aké sú príznaky nákazy, aké kroky treba podniknúť, aby sa zamedzilo, alebo aspoň minimalizovalo riziko šírenia i ako postupovať, ak je podozrenie na toto ochorenie, ale konkrétne opatrenia sa budú prijímať aj v zariadeniach v priamej pôsobnosti samosprávy: jedným z takýchto opatrení je aj zákaz návštev v zariadeniach sociálnych služieb v zriadovateľskej pôsobnosti mesta.

Budú oslovení aj prevádzkovatelia zariadení, ktoré sú otvorené najmä vo večerných a nočných hodinách (pohostinské a reštauračné) s odporúčaním zváženia úpravy ich prevádzkových hodín. V neposlednom rade sa opatrenia budú týkať aj prevádzky športovej haly, mestskej plavárne či zimného štadióna.

V súvislosti s tým - z dôvodu zníženia rizika šírenia koronavírusu - prijal  mestský krízový štáb (aj po vyhodnotení rizík súvisiacich s koncom jarných prázdnin)  rozhodnutie  o zrušení všetkých verejných podujatí organizovaných Mestom Bardejov s okamžitou platnosťou až do odvolania. V tejto súvislosti sa rušia aj filmové predstavenia v Kine Žriedlo.

Cieľom tohto opatrenia nie je vyvolávanie paniky, ale záujem o  ochranu zdravia obyvateľov a návštevníkov mesta. Aktuálna situácia a jej vývoj bude priebežne vyhodnocovaná – krízový štáb opätovne zasadne predbežne v pondelok 9.3.

Najblišie udalosti

21 jún 2024
10:00 - 22:00
Rolandové hry 2024

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám