Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

     Verejná doprava na Slovensku napreduje aj vďaka dátam. Rýchla dostupnosť informácií je kľúčovým faktorom pre zvýšenie komfortu cestujúcich v hromadnej doprave. Dopravcovia a mestá preto stále viac využívajú smart riešenia. Dominantné postavenie v rámci verejnej osobnej dopravy na Slovensku patrí mestskej hromadnej doprave. Trend cestovania verejnou osobnou dopravou pomáhajú riadiť dáta.

Používateľ má vďaka nim možnosť vyhľadať si svoj spoj, zistiť prípadné prestupy, mať prehľad o dopravnej situácii a polohe vozidiel. Pre cestujúcu verejnosť je dôležité nájsť optimálnu cestu za svojím cieľom,

vedieť si vypočítať čas odchodu, trasu či meškanie autobusu. Doprava je dynamická služba a preto vyžaduje progresívne, flexibilné riešenia, ktoré sa na mieru prispôsobia potrebám cestujúceho. Užívatelia očakávajú informácie, ktoré sú presné, jednoducho a rýchlo prístupné.

     Technologický vývoj neustále napreduje, a preto aj Mesto Bardejov v spolupráci s dopravcom SAD Prešov, a.s. prináša našim cestujúcim novinky, vďaka ktorým sa cestuje v MHD Bardejov lepšie. Cestujúci majú možnosť bezplatného Wi-Fi pripojenia vo vozidlách MHD. Cestujete verejnou hromadnou dopravou často alebo občas? V oboch prípadoch je dobré vedieť, ako sa čo najrýchlejšie dostať tam, kam potrebujete a neustále mať prehľad o Vašich spojoch.

     Mesto Bardejov s SAD Prešov idú s dobou a tak cestujúci môžu pre tento prípad využívať webovú a mobilnú aplikáciu UBIAN, ktorá je moderná online mobilná aplikácia, ktorej cieľom je sprístupniť smart cestovanie širokej verejnosti. Webová aplikácia UBIAN vie vyhľadávať cieľové zastávky, ponúknuť Vám návrh trás a navigovať Vás. Môžete si zistiť presnú polohu Vášho autobusu. Tú Vám UBIAN ukáže priamo na mape spolu so zobrazením zastávok ako aj s informáciou o prípadnom meškaní daného spoja

     Stačí Vám mobilný telefón a priamo z miesta, na ktorom sa nachádzate, zistíte všetko o doprave do cieľa svojej cesty. Čiže ak si potrebujete napríklad vyhľadať čas odchodu autobusu MHD Bardejov, odpoveď rýchlo a ľahko nájdete na www.ubian.sk.

 

 

Zverejnila: Ing. Elena Volčkovová, 2019-05-21, 10:30, elena.volckovova@bardejov.sk

Najblišie udalosti

18 aug 2024
10:00 - 22:00
KAUFLAND DETSKÝ FESTIVAL
22 aug 2024
08:00 - 23:30
51.BARDEJOVSKÝ JARMOK
09 júl 2024
08:00 - 23:00
32. ORGANOVÉ DNI J.GREŠÁKA
26 jún 2024
16:00 - 17:00
GALÉRIA NAIVA ART KULT

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám