Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

Pred týždňom, prvého júna 2018 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie novo zrekonštruovanej Krytej plavárne na Wolkerovej ulici v Bardejove. Po skoro dvojročnej odstávke plavárne z dôvodu veľmi rozsiahlej rekonštrukcie sa celý objekt kompletne zmenil.

Plaváreň sa rekonštruovala v dvoch etapách. V prvej sa zrekonštruovala sociálna časť plavárne ( vstupné priestory, recepcia, čakáreň, chodba, šatne, sprchy, miestnosť pre imobilných, ošetrovňa, miestnosť pre plavčíkov), nová strecha a osadených bolo aj 28 slnečných kolektorov. Tiež bola vybudovaná aj soľná jaskyňa s detským kútikom.

Druhá etapa bola oveľa náročnejšia na rekonštrukciu. Okrem rekonštrukcie bazénovej časti, kde boli vynovené teleso bazéna, sklenená stena JANSEN, vynovená terasa, výmena okien, podlahové vykurovanie, vírivka, atď., bol vytvorený aj bezbariérový vstup do bazéna pre imobilných návštevníkov. V týchto dňoch ešte prebiehajú posledné práce na dokončení novovybudovaného wellness so saunami, ktoré bude sprístupnené verejnosti v priebehu následujúcich týždňov.

Krytá plaváreň slúži svojim návštevníkom od jej otvorenia, onedlho k nej pribudnú nové parkovacie miesta, stojany na bicykle, oddychová zóna pred vstupom do budovy. Bude otvorená celoročne, čo je výrazné skvalitnenie služieb oproti minulosti a ceny vstupného sú na maximálnej možnej dolnej hranici.

Počas celého júna v rámci ranného plávania od 6.00 – 8.00 hod. je vstup zdarma a keďže tento rok je v meste Bardejov „sedmičkový“, pretože mesto si pripomína 777. výročie prvej písomnej zmienky, neostane to ani na plavárni bez povšimnutia. Každý 777 návštevník získa vecnú cenu.

Zverejnila: Elena Volčkovová, Ing., 2018-06-07, elena.volckovova@bardejov.sk

Najblišie udalosti

Žiadne udalosti

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám