Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

      O problematike stravovania detí sa v súčasnej dobe síce všade veľa hovorí, no faktov a najmä reálnych aktivít v praxi je stále málo, hoci záležať na zdravej strave by malo každému rodičovi a každej škole.

      Školské jedálne majú ťažkú úlohu - variť chutne a zdravo, aby jedlo vyhovovalo detským chutiam. Do toho vstupujú aj objektívne faktory - stanovený rozpočet na jedlo a prísne ministerské pravidlá. Ale aj na Slovensku máme školské jedálne, ktoré sa o zmenu usilovne snažia a vedia navariť zdravo aj za málo peňazí.

      18. apríla 2018 navštívil našu školu kuchár z firmy BIDFOOD a spolu s našimi kuchárkami pripravili žiakom nové jedlo. Žiaci si mohli najprv pochutiť na brokolicovo-karfiolovej polievke. Ako hlavné jedlo sa podávali lasagne a la bolognese. Aby toho nebolo málo, prišiel na rad múčnik vhodný aj pre celiatikov – fazuľové brownies. A nechýbal ani zdravý nápoj – voda s citrónovou šťavou. Niektorým žiakom chutilo viac, niektorým menej, ale bolo to niečo nové, čo spestrilo náš jedálny lístok.

      Je chvályhodné, že niektoré firmy sa snažia priložiť ruku k dielu a v rámci svojich možností pomôcť presadzovať pozitívne zmeny v stravovaní detí. Aj firma BIDFOOD sa snaží školským jedálňam vnuknúť inšpiráciu, implementovať trendy a nové technologické postupy spracovania potravín do školských noriem.

  L2

 

Napísala : Mária Liptáková, Vedúca ŠJ - ZŠ s MŠ Pod Vinbargom 1, Bardejov

 

Zverejnil: Ľubomíra Árendášová,Ing.,2018-05-04, 8:27,lubomira.arendasova@bardejov.sk

Najblišie udalosti

30 apr 2024
19:00 - 21:00
OTVORENIE FONTÁN
01 máj 2024
14:00 - 21:00
MAJÁLES
23 feb 2024
08:00 - 17:00
Muzikál KUBO

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám