Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

  Stará mama, človek, ktorý predstavuje lásku, pokoj a tak isto vynikajúce jedlá, ktoré pripravuje babka, babička, stará mama pre svoje vnúčatá. Nikdy nepovie nie, keď dieťa prosí – „uvaríš mi niečo dobré? “

Aj my sme sa rozhodli v našej materskej škole priblížiť našim deťom tieto hrejivé chvíle strávené u starkých. V školskej jedálni sme naplánovali jedlá, ktoré zvyknú pripravovať staré mamy napr. hubovú mačanku, šúľance so strúhankou, zemiakové placky, či „holúbky“. Deti tieto jedlá prijali s nadšením, veď sú na nich zvyknuté z domova. Radi rozprávajú svoje zážitky so starými rodičmi, dozvedeli sme sa, ktoré jedlá u nich jedia, ale aj ktoré pokrmy nepoznajú. Jednoznačne najobľúbenejšie z celého týždňa boli šúľance a mačanka.

Akcia prebehla v spolupráci s riaditeľkou MŠ. Deti sa obliekli do krojov, ktoré pripomínali časy dávno minulé, tak isto školskú jedáleň sme výzdobou posunuli do minulosti, kedy zamestnanci z domova priniesli predmety, ktoré si uchovávajú ako pamiatku na svojich starých rodičov, či už to boli obrusy, vandlíky, džbány, alebo šatky. Bola to akcia, ktorou, ako všetci dúfame, pestujeme v našich deťoch lásku a úctu k staršej generácii.

                                                   p. Hodabová E. – ved. ŠJ

 

  Zverejnil : Ľubomíra Árendášová, Ing.,2018-03-23, 13:54, lubomira.arendasova@bardejov.sk

Najblišie udalosti

Žiadne udalosti

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám