Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

     Stalo sa už tradíciou, že v Základnej škole na Wolkerovej ulici patrí jeden z februárových týždňov intenzívnemu  kurzu anglického jazyka s britskými a americkými lektormi, cieľom ktorého  je zdokonaliť jazykové zručnosti žiakov.  

     Od pondelka 12. februára mali žiaci siedmeho a ôsmeho ročníka opäť možnosť, šesť vyučovacích hodín denne, konverzovať  v anglickom jazyku. Skúsení lektori Mark A. Hurst a manželia Eleanor a Ralph Catterson z Veľkej Británie s deťmi nielen precvičili už známe učivo, ale  rozšírili ich obzor aj o množstvo nových poznatkov. Nespornou výhodou bolo, že vyučovanie prebiehalo v uvoľnenej atmosfére formou rôznych zábavných hier a zaujímavých projektov, čo žiakom pomohlo prekonať počiatočné zábrany a následne nenútene konverzovať.  

    Teší nás skutočnosť, že britskí lektori boli milo prekvapení vedomosťami žiakov týkajúcich sa nielen angličtiny, ale aj ich všeobecným prehľadom. Mark Hurst, ktorý precestoval mnoho krajín sveta, nešetril slovami chvály: „Všimol som si, že deti na Slovensku sú rozhľadenejšie ako ich rovesníci v Británii, či v Spojených štátoch, kde som tiež istý čas pôsobil.“ 

 „Vaša škola je pekne upravená, vedenie školy, učitelia a žiaci sú ústretoví a priateľskí“, konštatoval Ralph Catterson. „Mesto je očarujúce, prežili sme tu úžasný týždeň“, dodala jeho manželka Eleanor.

     Britskí hostia od nás odchádzajú s dobrými spomienkami a veríme, že naši žiaci povzbudení novou skúsenosťou, budú ďalej pokračovať v zdokonaľovaní sa v anglickom jazyku. Sme presvedčení, že organizovanie podobných podujatí má svoj význam, pretože pomáhajú motivovať žiakov do ďalšieho štúdia a práca s tvorivými a motivovanými žiakmi je v konečnom dôsledku motivujúca aj pre učiteľa.

 Mgr. Eva Dudinská, Foto: Mgr. Emília Pavličková

Zverejnil: Anna Nováková, PhDr., 2018-02-26, 13:10, anna.novakova@bardejov.sk                                                     

Najblišie udalosti

30 apr 2024
19:00 - 21:00
OTVORENIE FONTÁN
01 máj 2024
14:00 - 21:00
MAJÁLES
23 feb 2024
08:00 - 17:00
Muzikál KUBO

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám