Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

Program prevencie obezity formou ochutnávok nátierok v ŠJ pri ZŠ s MŠ Pod Vinbargom.

Každodenná príprava desiatej nie je vždy jednoduchá, pretože každému z nás záleží na zdravom vývoji našich detí. Ideálna desiata by mala obsahovať vyvážený pomer všetkých základných výživových prvkov, ako sú komplexné sacharidy, bielkoviny, telu prospešné zdravé tuky, vitamíny, minerálne látky a vlákniny. Nezabúdajme ani na pitný režim, ktorý by mal byť úplnou samozrejmosťou.

Školáci si všímajú, čo majú ostatní na desiatu. Vzájomne si desiaty obhľadajú a niekedy dokonca aj komentujú. Desiata by teda nemala byť len nutrične vyvážená, ale aj zaujímavá a pestrá, s čím si väčšina starostlivých mamičiek láme hlavu. Pre rodičov, ktorí majú deti v škole, je veľkou výhodou to, že na škole chutnú a zdravú desiatu pripravia pre žiakov kuchárky v školskej jedálni. Túto možnosť majú aj žiaci našej školy. V rámci propagácie tejto alternatívy na našej škole sme s kolektívom školskej jedálne  pripravili program prevencie obezity formou ochutnávok nátierok, ktoré pripravujeme nielen malým škôlkarom, ale aj všetkým žiakom, ktorí desiatujú v školskej jedálni. Rodičia našej školy spolu s našimi žiakmi ochutnali nátierku z treščej pečene, vajíčkovú, syrovú, mrkvovú, drožďovú a šunkovú. Pripravené dobroty neboli len pastvou pre oči, ale aj podľa reakcie rodičov boli veľmi chutné. Veríme, že vám naše nátierky chutili.

 

Vedúca ŠJ

Zverejnil: Eva Bogdanová, Mgr., 2018-02-19, 14:50, eva.bogdanova@bardejov.sk

Najblišie udalosti

19 apr 2023
19:00 - 22:00
Panikári
12 máj 2023
19:00 - 22:00
Tublatanka 40rokov
17 apr 2023
19:00 - 22:00
PACHO – Zbojník z Hybe
12 mar 2023
18:00 - 21:00
Galavečer ocenených

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám