Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

My sme smelí prváci,

múdre hlávky máme ...

     Aj takéto slová zazneli pri speve hymny prvákov, ktorá zaznela vo štvrtok 16.11.2017 v školskej  jedálni  Základnej školy na Komenského ulici. Vyzdobená jedáleň plná rodičov a starých rodičov sa v priebehu niekoľkých minút  premenila na rozkvitnutú lúku rôznych farieb.

Naši prváci, ako kvety Zeme, sa úzkou zlatou bránou podopretou písmenkami prešmykli do kráľovskej záhrady, kde chceli nájsť múdrosť, dobro, spravodlivosť a priateľstvo. Objavila sa tam  kráľovná s dvornou dámou, ktorá bola zaskočená  ich príchodom a chcela ich poslať späť. Keď sa jej  predstavili svojimi prvotnými úspechmi, sľúbila im, že im pomôže nájsť to, čo hľadajú. Po prváckej hymne sa predstavili množstvom  básničiek a pesničiek a vyjadrili  odhodlanie pustiť sa do boja s písmenkami aj s číslami. Ukázali tiež, že ani anglický jazyk im nie je cudzí.  Zároveň  sľúbili, že sa budú vzorne učiť, dodržiavať pravidlá slušného správania a s každým sa kamarátiť.  Svoj sľub spečatili odtlačkom ukazováka pravej ruky a kráľovná ich za to obdarila  zlatým dukátom.  Napokon ich vládca nášho kráľovstva, pán riaditeľ PhDr. Ján Mika, pasoval zázračnou ceruzou na ozajstných prvákov školy a pani zástupkyňa Mgr. Mária Peláková ich odmenila pamätným listom a darčekmi.

A nastal čas opustiť kráľovskú záhradu tou istou úzkou zlatou bránou, ale už ako pasovaní prváci. Veríme, že im nebude aj po ďalšie školské dni chýbať odvaha zdolávať prekážky a ich cesta získavania vedomostí a zručností bude rovná bez ostrých zákrut.

Učiteľky 1.ročníka

pasovanie 01 pasovanie 03 pasovanie 04

Zverejnil: Miroslav Vančík, PhDr., 2017-11-24, 14:15, miroslav.vancik@bardejov.sk

Najblišie udalosti

19 apr 2023
19:00 - 22:00
Panikári

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám