Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

Tri slová, tri obyčajné slová... A predsa čarovná atmosféra...

     Chcete vedieť ktoré? Anjel, čert a Mikuláš. Tieto osoby neodmysliteľne patria k jedinému dátumu, ktorý obľubujú hlavne tí najmenší. Šiesty december sa od nepamäti slávi ako deň sv. Mikuláša, ktorý obdarúval deti, čo poslúchali. Každý z nás „násťročných“ si určite spomína na čistenie čižmičiek a čarovnú atmosféru noci z 5. na 6. decembra. Každý z nás čakal, či sa čižmička naplní sladkosťami, alebo tam nájdeme varešku, aby sme sa lepšie správali.

 

     Aby sme úsmev na detských tvárach vyčarili aj v našej škole, rozžiarili stromček, organizujeme pre naše deti Mikuláša. Ani tohto roku sme neotáľali a po chodbách Základnej školy Bartolomeja Krpelca chodil celkom „fešák“ Mikuláš spolu s nádhernými pomocníkmi-anjelikmi a nezbedným čertom, ktorý mnohým detičkám spôsobil „ťažkosti“. Hneď zrána privítali Mikuláša naši prváci,  ktorí si pre neho pripravili básne, piesne, rečňovanky i maľované výkresy a pomohli mu zložitým čarovným zaklínadlom rozsvietiť náš malý vianočný stromček, lebo ten velikánsky na našom dvore rozsvecovali deti z ŠKD tesne pred zotmením so svojimi vychovávateľkami. Za mikulášske balíčky v mene detí ďakujeme Rade rodičov, ktorí sa postarali o „sladké pokušenie“.

     Keďže náš Mikuláš, čert a anjelici boli trošku neskôr narodení, zvládali pobehať aj iné organizácie, stihli pozdraviť nášho pána primátora MUDr. Borisa Hanuščaka, ktorého vyrušili z bežného rokovania a podľa nás sa celkom potešil, no neobišli ani vedúceho odboru školstva, pána Mgr. Reného Semanišina. Takéto spestrenie ich dnešného programu bolo skôr milým pozastavením v našom uponáhľanom svete.

     Vidieť šťastné úsmevy detí je možno viac ako odmena finančného charakteru.

IMG 3604 IMG 3611 IMG 3615 IMG 3619 IMG 3624 IMG 3626 IMG 3689

Mgr. Iveta Makarová, ZRŠ

Zverejnil: Miroslav Vančík, PhDr., 2016-12-12,14:25, miroslav.vancik@bardejov.sk

Najblišie udalosti

30 apr 2024
19:00 - 21:00
OTVORENIE FONTÁN
01 máj 2024
14:00 - 21:00
MAJÁLES
23 feb 2024
08:00 - 17:00
Muzikál KUBO

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám