Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

V stredu, 19. októbra 2016 sa v Bardejove už po štvrtýkrát uskutočnilo symbolické zatváranie fontán, ktoré zároveň  uzavrelo  letnú turistickú sezónu v našom meste.  Súčasťou programu bolo vystúpenie Saxbandu  a doposiaľ nepomenovanej kapely ZUŠ Michala Vileca, vhodne doplnené vystúpením mladého talentovaného akordeonistu Samuela Bražinu.

O úvod a záver hudobnej produkcie sa postaral učiteľ ZUŠ pán Marián Bukovský. Po zaznení slávnostných fanfár, dve vodné víly  doniesli symbolický kľúč, ktorým už legendárne  rozprávkové bytosti  Dráčik Ohniváčik a Tučniak Bardik definitívne uzamkli fontánu v mestskom Promenádnom parku pred nadchádzajúcou zimnou sezónou.

                Súčasťou podujatia, ktorého spoluorganizátormi sú oddelenie školstva a telesnej kultúry, Kultúrno-turistické centrum a ZUŠ Michala Vileca,  bolo už po druhý krát vyhodnotenie, tentokrát tretieho ročníka tradičnej letnej súťaže Lovcov perál, ktorého vyhlasovateľom je Kultúrno-turistické centrum.  Na šťastných výhercov tak čakali hodnotné ceny. Tou hlavnou bol  bicykel, ktorý do súťaže venoval primátor mesta  Boris Hanuščak, ktorý odovzdal spolu so svojim zástupcom Marcelom Tribusom.  Celkovo bolo, na základe žrebovania,  odovzdaných viac ako tridsať cien  medzi ktorými nechýbali tablety, či kolobežka. Celé podujatie finančne podporili aj VUB banka a spoločnosť Tesco ako aj množstvo miestnych sponzorov.

                Na záver sa tučniak Bardik rozlúčil, dúfajme, že len dočasne,  so všetkými a vo veľkej poštovej škatuli odišiel na korbe aute na svoju zimnú púť smerom na sever s odkazom, že sa k nám do Bardejova ešte isto vráti.

Po nastupujúcej zime sa už teraz tešíme na jar, kedy opäť otvoríme fontánu, ktorá sa už stala novou dominantou mesta a mnohí z nás pri nej strávili veľa príjemných chvíľ 

 DSC0356 DSC0361 DSC0390 DSC0398 DSC0399

Zverejnil: Miroslav Vančík, PhDr., 2016-10-28, 09:17, miroslav.vancik@bardejov.sk

Najblišie udalosti

19 apr 2023
19:00 - 22:00
Panikári

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám