Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

Ako osláviť Deň Európy? U nás na ZŠ Bartolomeja Krpelca prostredníctvom Programu eTwinning sme sa rozhodli oslavovať naozaj „európsky“.

Naše žiačky z 8.C sa zapojili do medzinárodného projektu, v rámci ktorého sme si spolu s 21 školami z celej Európy, pri príležitosti oslavy zjednotenej  Európy, vymenili vlastnoručne vyrobené pohľadnice, a zároveň si aj trošku zasúťažili. Myšlienke nahrať video s pesničkou prezentujúcou vlastnú krajinu, ktorá bude súťažiť v eTwinningovej Eurovízii, sme jednoducho neodolali pod vedením pani učiteľky anglického jazyka, Mgr. Gabriely Pillárovej.

Do súťaže sme vybrali pesničku „Jabĺčko“, ktorú v origináli naspievala skvelá slovenská speváčka Kristína. Zapracovali sme na choreografii, požičali si kroje, kúpili jablká a vo voľnom čase cvičili, cvičili a cvičili. Hotové video sme poslali do súťaže a tešili sme sa na videá od našich priateľov z partnerských škôl.

A veru bolo načo pozerať, pesničky z Talianska, Poľska, Rumunska, Macedónska, Turecka, Írska, Portugalska alebo Španielska. Tak ako v skutočnej Eurovízii, aj tu sa hlasy nemohli odovzdať vlastnej krajine, body prideľovali iba učitelia a žiaci zapojení do projektu. Naše „Jabĺčko“ sa nakoniec delilo o 1. miesto spolu s poľskou skladbou Anny Jantar „Tyle słońca w całym mieście.

Počas trvania projektu sme si uvedomili, že viac ako o súťaž v ňom išlo o budovanie mostov medzi našimi kultúrami. Na stránke projektu sme si pravidelne vymieňali informácie o našich školách a krajinách, v ktorých žijeme. Vyrobili a poslali sme pohľadnice s motívom nášho mesta a Slovenska,  každý deň sme sa tešili a čakali na podobné pohľadnice od našich priateľov. Prichádzajúce pohľadnice postupne zapĺňali našu mapu Európy a nástenka sa pomaly plnila priateľskými pozdravmi od ďalších Európanov. Spoznali sme, akí sme si vlastne všetci blízki, že my všetci sme Európania.

Keďže sa projekt medzi učiteľmi a žiakmi na našich školách stretol s úspechom, sľúbili sme si, že v ňom budeme pokračovať aj budúci rok. Už teraz sa tešíme.                                                                                                                                                                                                                                                                                 

Mgr. G. Pillárová

Zverejnil: Alena Malegová, Mgr., 2016-06-17, 08:19, alena.malegova@bardejov.sk                                                                                                                                       

Najblišie udalosti

Žiadne udalosti

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám