Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

Dňa 3. júna 2016 sa deti z triedy Mravčekov z Materskej školy na ulici Komenského 47 v Bardejove zúčastnili Posádkového dňa detí, ktorý každoročne organizuje Vrtuľníkové krídlo generálplukovníka Jána Ambruša na letisku v Prešove. Na podujatie dorazili s učiteľkami Mgr. Janou Bujdovou, Vierou Džambovou, Slavkou Gulovou a oteckom Jozefom Gregom

Chlapcov, ale i dievčatá zaujali statické ukážky leteckej a pozemnej kolesovej a pásovej techniky a vyskúšali si, aspoň na chvíľku, aké je to byť „pilotom“ či „tankistom“, tým že si posedeli v kabíne vrtuľníka a tanku.

Posádkový deň 2Odniesli si úžasné zážitky z preletu vrtuľníka Mi-17 a vzdušného výsadku z neho, z leteckej záchrany (zlaňovania) a hasenia pomocou BAMBI vaku z tohto vrtuľníka, ukážky výcviku psov i boja vojakov zblízka.

Mnohých, nádejných mladých hasičov, zaujali ukážky zásahu proti požiaru a vyprosťovania osôb, ktorý predviedli Hasičský a záchranný zbor Prešov a Hasičská záchranná služba letiska Prešov.

Mierne sklamanie z toho, že zo základne Sliač kvôli nepriaznivému počasiu neprileteli lietadlá Vzdušných síl OS SR – MiG-29 a L-410, vyvážili ukážky rôznych ručných zbraní, ktoré si deti mohli pod starostlivým dohľadom prítomných vojakov vziať do ruky, poťažkať i zamieriť. Vyskúšali si niektoré kúsky vojenského oblečenia (najmä toho maskovacieho) i vysielačky.

Čo dodať na záver? Snáď len konštatovanie: je fajn, že žijeme v mieri, že napriek mnohým nepokojom vo svete sa deti v našej krajine môžu veselo smiať, šantiť a chodiť do materskej školy, že sa nemusia báť o svojich oteckov, ktorí bojujú v skutočnej vojne... je fajn, že sa ešte stále nájdu muži i ženy, ktorí sa rozhodnú slúžiť našej vlasti a starať sa o jej obranu ... je fajn, že sa o niektoré svoje tajomstvá spoza brány vedia podeliť s verejnosťou a aj s tými najmenšími ... Veď ktovie, možno raz aj z našich detí budú hrdí a oddaní príslušníci slovenskej armády, brániaci náš pokoj a mier.

                                                                                                                                          Mgr. Jana Bujdová

Zverejnil: Alena Malegová, Mgr., 2016-06-15, 08:40, alena.malegova@bardejov.sk

Najblišie udalosti

Žiadne udalosti

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám