Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

Dňa 15.04.2016 sa v areáli školského ihriska našej školy konalo podujatie pre deti ŠKD pod názvom ,,SOKOLIAR‟. Pozvali sme si naňho hostí, sokoliarov zo ZŠ s MŠ Maximiliána Hella zo Štiavnických Baní, kde je sokoliarstvo v ich škole povinným predmetom.

Prišli k nám dvaja pedagógovia a jedna žiačka. Priviezli si so sebou myšiakov, sokolov, orla a sovu.

Na podujatie sme pozvali aj Bardejovskú televíziu, ktorá bola prítomná na celej akcii. Tešíme sa na reportáž, ktorá bude odvysielaná v piatok 22.04. 2016.

Deti z oddelení ŠKD sa na podujatie veľmi tešili. Prišli sa pozrieť aj rodičia a priatelia školy. Aj keď to s počasím nevyzeralo práve najideálnejšie. Ešte v piatok ráno pršalo, ale dopoludnia sa počasie umúdrilo a vykuklo slniečko, ktoré všetkým zlepšilo náladu a vyčarilo milý úsmev.

picture 02Sokoliari  so svojimi dravcami, ktoré si si sobou priviezli, ukázali veľmi pekné ukážky svojej náročnej činnosti. Videli sme, že je to zaujímavá, ale aj veľmi náročná a zodpovedná práca. Zvládnuť dravcov je záslužná činnosť, ktorá si zaslúži náš obdiv a uznanie, pretože si vyžaduje veľa času.

Videli sme, ako dravce reagujú na povely svojich cvičiteľov. Dozvedeli sme sa, že prečo sú pre nás ľudí užitočné a ako sa máme k ním správať. Deti si mali možnosť sami vyskúšať zosadnutie na rukavicu. Nechýbali ani milé fotografie s dravcami. V závere sme sa hosťom poďakovali a odovzdali malý darček, ktorý deti zo ŠKD pripravili.

Verím, že sa podujatie páčilo všetkým prítomným, zanechalo veľké silné, kladné emócie. Veľmi pekne ďakujem aj touto cestou našim hosťom, že prijali naše pozvanie a tešíme sa na ďalšie netradičné stretnutie s dravcami.

Bc. Lenka Mačejová

Zverejnil: Alena Malegová, Mgr., 2016-04-26, 14:08, alena.malegova@bardejov.sk

Najblišie udalosti

19 apr 2023
19:00 - 22:00
Panikári
12 máj 2023
19:00 - 22:00
Tublatanka 40rokov
17 apr 2023
19:00 - 22:00
PACHO – Zbojník z Hybe
12 mar 2023
18:00 - 21:00
Galavečer ocenených

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám