Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

V rámci súťaže Najkrajšia kniha a propagačný materiál o Slovensku za rok 2015, ktorú vyhlasuje Klub fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov patrí Bardejovu  strieborná medaila za publikáciu Bardejov – obrazový sprievodca mestom a okolím v kategórii obrazové knihy o mestách.


Publikáciu BARDEJOV - OBRAZOVÝ SPRIEVODCA MESTOM A OKOLÍM,  vydala oblastná organizácia cestovného ruchu OOCR Šariš Bardejov. Ide o bohato ilustrovanú publikáciu s fotografiami, ktoré dokumentujú nielen históriu ale aj súčasnosť starobylého slobodného kráľovského mesta Bardejov. Odkrýva najcennejšie poklady nášho regiónu a zachytáva nádherné pohľady na kultúrne dedičstvo a prírodne scenérie. Cieľom je, čo najviac spropagovať naše historické mesto Bardejov, nádherné Bardejovské Kúpele a okolie. Publikácia prezentuje potenciál nášho regiónu ŠARIŠ.

125 stranová publikácia je v 7 jazykových mutáciách, okrem slovenčiny sú texty preložené do angličtiny, nemčiny, poľštiny, francúžštiny, ruštiny a španielčiny. Hlavnými autormi publikácie sú Ing. Igor Bobák a Mária Bobáková.
Osobitné ocenenie za osvetlovanie histórie a mapovanie kultúrneho dedičstva udelila v tomto roku porota obci Lenartov (okres Bardejov) za Spomienky na druhú svetovú vojnu v Lenartove a Piesne z údolia večného potoka.
Slávnostné vyhodnotenie a vyhlásenie výsledkov oboch súťaží sa uskutoční v apríli v v Banskej Bystrici. Súčasťou podujatia bude vernisáž víťazných exponátov.
Výsledky 9. ročníka súťaže Najkrajšia kniha a propagačný materiál o Slovensku za rok 2015 sú zverejnené na: http://www.najkrajsieknihy.sk/archiv/2015/vysledky.html

 


Zverejnila: Elena Volčkovová, Ing., 2016-03-22, 14:45, elena.volckovova@bardejov.sk

Najblišie udalosti

19 apr 2023
19:00 - 22:00
Panikári

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám