Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

Od pondelka 29. 2. 2016 prebieha  v  Okresnej knižnici Dávida Gutgesela  Týždeň slovenských knižníc s bezplatným zápisom a odpustením poplatkov z omeškania.

Už tradične sa mesiac, ktorý je zameraný na knihu a čítanie, marec začína v slovenských knižniciach „Týždňom knižníc“.
Počas tohto týždňa vzniká množstvo zaujímavých aktivít v knižniciach a bardejovská Okresná knižnica Davida Gutgesela nie je výnimkou.

V pondelok 29. februára bol večer od 17.00 hodiny venovaný turistike s témou Vancouver, v utorok dopoludnia prebiehala beseda so spisovateľkou Janou Nagajovou a jej vnučkou Dorotkou Porubskou  a podvečer od 16.30 hodiny je plánované stretnutie s akademickým sochárom a reštaurátorom Martinom Kutným.

V stredu 2. marca 2016 je pripravená od 16.30 hod. beseda so slovenskou spisovateľkou Martou Fartelovou, vo štvrtok 3. marca 2016 dopoludnia o 9.00 hod. bude vyhodnotená súťaž pre žiakov základných škôl Mladý spisovateľ a o 16.00 hod. začne odborný seminár pod názvom Magický realizmus v románe Petra Jaroša – Tisícročná včela v spolupráci s Gymnáziom L. Stöckela v Bardejove. Týždenný program sa zavŕši v piatok 4. marca 2016 o 16.30 hod. besedou so slovenskou spisovateľkou Darinou Hamarovou.

Všetky podujatia sa konajú v čitárni a počas celého týždňa prebieha aj  bezplatný zápis nových aj doterajších čitateľov a odpustenie poplatkov z omeškania.

 

Zverejnil: Elena Volčkovová, Ing., 2016-03-01, 15:50, elena.volckovova@bardejov.sk

Najblišie udalosti

Žiadne udalosti

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám