Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

Stavbári na najväčšom stavenisku v našom meste – stavbe juhozápadného obchvatu pokračujú podľa harmonogramu. Investícia za takmer 35 mil. € by mala byť ukončená v júni 2016.

                V 33. kalendárnom týždni prebiehali na starej ceste smerom od mestského cintorína k objektu reštaurácie Arkáda  dokončovacie stavebné práce pred pokládkou nového živičného krytu , tzv. cementová stabilizácia. Táto ulica by mala byť sprejazdnená ešte do konania tohtoročného jarmoku, pretože práve obchádzková trasa by mala viesť práve tade.

Chodník okolo tejto cesty je už tiež skoro hotový. Na ceste II/545, teda smerom z mesta na Prešov sú osadené dva piliere, po ktorých v budúcnosti chcú stavbári odkloniť dopravu, aby sa mohol začať realizovať oporný múr a násyp pre mostný objekt. Tiež sa pripravujú vŕtacie práce pre osadenie mostných pilierov. Most, ktorý bude viesť ponad terajšiu výpadovku a rovnako ako most ponad Ťačevskú ulicu budú monolitické, ostatné mostné objekty budú z prefabrikátov. Práce prebiehajú podľa harmonogramu a v prípade, že sa nestane nič nepredvídané, tak termín ukončenia stavby v júni 2016 by nemal byť ohrozený. Do zimy sa stavbári Eurovie chcú sústrediť na dva hlavné ciele a to – preloženie cesty II/545 smerom od Prešova pomedzi piliere k budúcemu kruhovému objazdu a na výstavbu samotného kruhového objazdu na križovatke ulíc  Starý blich a kpt. Nálepku.

Najblišie udalosti

Žiadne udalosti

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám