Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

Oddelenie školstva mestského úradu v spolupráci s Kultúrno-turistickým centrom, usporiadalo uplynulý štvrtok ( 18. 6. 2015) v areáli ZŠ s MŠ Pod Vinbargom  2. mestskú športovú olympiádu materských škôl, ktorej gestorom bola MŠ Nový sad.

V tomto roku  niesla prívlastok „Dráčikovská“, na čo boli zamerané aj jednotlivé súťažné disciplíny.

Úvod ako na skutočnej olympiáde patril slávnostnému nástupu jednotlivých súťažných tímov, s vlajkou označujúcou názov škôlky a roztlieskavačkami, pri početnej kulise nesúťažiacich žiakov materských škôl. Nasledovalo spoločné zaspievanie „olympijskej“ hymny vytvorenej práve pre túto príležitosť. Nechýbalo zloženie sľubu športovcov i športové pokriky jednotlivých súťažiacich tímov. Zapálenie olympijského ohňa zaobstaral Dráčik, ktorý prišiel netradične na záhradnej kosačke za veľkého potlesku všetkých detí.

Športové disciplíny boli taktiež „dráčikovské“. Beh fúrikom s dračím vajcom, hádzanie dračím vajcom na cieľ, rýchlostná jazda na kolobežke, skákanie v dračom vreci.

Prizerajúce deti mali možnosť zabaviť sa na pripravených atrakciách ako šmýkaní sa v nafukovacom hrade, skákaní na trampolíne, šantení v stanovom tuneli, hraní s loptou na pestrofarebnej plachte, preťahovaní lanom.

Keďže sa súťažilo o Putovný pohár primátora mesta nemohol chýbať ani Boris Hanuščak, ktorý súťažiacim nielen odovzdal ceny, ale spoločne si s nimi i zasúťažil, aj keď výsledok týchto pretekov sa nezapočítal do celkovej klasifikácie.

Napriek tomu, že hlavným cieľom podujatia bolo podporiť športovanie mladých ľudí už v predškolskom veku, nesmieme opomenúť ani celkové výsledky, ktoré síce neboli najpodstatnejšie, ale ako na každej olympiáde sú mimoriadne dôležité.

Čas na ich čakanie vyplnil spev a tance z už známeho „Spievankova“, ktoré malo premiéru pri Medzinárodnom dni detí. A tak si to zhrňme. Víťazom sa stal každý, kto sa zapojil do akejkoľvek športovej disciplíny. Na stupni víťazov sa napokon ocitli :  3. miesto  MŠ Vinbarg, 2. miesto MŠ Komenského 47, 1. miesto ZŠ s MŠ Pod Vinbargom. Putovný pohár primátora sa tak na rok, do konania ďalšej olympiády sťahuje z MŠ Nábrežná na škôlku, ktorá bola hostiteľom tohtoročnej olympiády.

                                                                                                          -rs- 

 

 mestska olympiada ms 2015 01 mestska olympiada ms 2015 02   mestska olympiada ms 2015 03 mestska olympiada ms 2015 04 

Najblišie udalosti

19 apr 2023
19:00 - 22:00
Panikári

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám